Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości. Stołeczny ratusz rozważa wydanie zakazu organizacji wydarzenia

Nieoficjalnie wiadomo, że po ogłoszonej w poniedziałek decyzji organizatorów Marszu Niepodległości o tym, że zgromadzenie 11 listopada odbędzie się, stołeczny ratusz rozważa wydanie zakazu organizacji marszu.

Share
Marsz Niepodległości w Warszawie w 2019 roku
Marsz Niepodległości w Warszawie w 2019 rokuŹródło: PAP
d2if7b1

W poniedziałek przewodniczący Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że pomimo trwającej pandemii koronawirusa, tegoroczny Marsz Niepodległości wystartuje normalnie 11 listopada od godz. 14.00 spod ronda Dmowskiego.

Hasło przemarszu w tym roku brzmi: "Nasza cywilizacja, nasze zasady".

"Chodzi o zasady cywilizacji łacińskiej i kultury polskiej i walki z antycywilizacją i antykulturą, która atakuje nasz kraj i całą Europę" - wyjaśniał prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

d2if7b1

Marsz Niepodległości. Stołeczny ratusz rozważa wydanie zakazu

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter portalu RFM24, po informacji przekazanej przez Roberta Bąkiewicza, warszawski ratusz rozważa decyzję w sprawie wydania ewentualnego zakazu organizacji tegorocznego Marszu Niepodległości.

Koronawirus. Marsz Niepodległości z ograniczoną liczbą uczestników? Rzecznik policji wyjaśnia

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść za tydzień, czyli tuż przed dniem 11 listopada.

Obecnie Warszawa, podobnie jak reszta kraju, znajduje się w czerwonej stronie, co oznacza, że dozwolona liczba uczestników zgromadzenia nie powinna przekraczać pięciu. Jak zapowiadają władze stolicy, w razie naruszenia obowiązujących zasad bezpieczeństwa, interweniować będzie policja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2if7b1

Podziel się opinią

Share
d2if7b1
d2if7b1