Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości. Stołeczny ratusz rozważa wydanie zakazu organizacji wydarzenia

Nieoficjalnie wiadomo, że po ogłoszonej w poniedziałek decyzji organizatorów Marszu Niepodległości o tym, że zgromadzenie 11 listopada odbędzie się, stołeczny ratusz rozważa wydanie zakazu organizacji marszu.

Marsz Niepodległości w Warszawie w 2019 rokuMarsz Niepodległości w Warszawie w 2019 rokuŹródło: PAP
dk8zfq8
dk8zfq8

W poniedziałek przewodniczący Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że pomimo trwającej pandemii koronawirusa, tegoroczny Marsz Niepodległości wystartuje normalnie 11 listopada od godz. 14.00 spod ronda Dmowskiego.

Hasło przemarszu w tym roku brzmi: "Nasza cywilizacja, nasze zasady".

"Chodzi o zasady cywilizacji łacińskiej i kultury polskiej i walki z antycywilizacją i antykulturą, która atakuje nasz kraj i całą Europę" - wyjaśniał prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

dk8zfq8

Marsz Niepodległości. Stołeczny ratusz rozważa wydanie zakazu

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter portalu RFM24, po informacji przekazanej przez Roberta Bąkiewicza, warszawski ratusz rozważa decyzję w sprawie wydania ewentualnego zakazu organizacji tegorocznego Marszu Niepodległości.

Koronawirus. Marsz Niepodległości z ograniczoną liczbą uczestników? Rzecznik policji wyjaśnia

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść za tydzień, czyli tuż przed dniem 11 listopada.

Obecnie Warszawa, podobnie jak reszta kraju, znajduje się w czerwonej stronie, co oznacza, że dozwolona liczba uczestników zgromadzenia nie powinna przekraczać pięciu. Jak zapowiadają władze stolicy, w razie naruszenia obowiązujących zasad bezpieczeństwa, interweniować będzie policja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk8zfq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8zfq8