Trwa ładowanie...

Marsze, zgromadzenia oraz remonty. Potężne utrudnienia w weekend

Sami tylko organizatorzy szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej zapowiadają udział stu tysięcy osób

Marsze, zgromadzenia oraz remonty. Potężne utrudnienia w weekend
dfszw6n
dfszw6n

Rocznica katastrofy smoleńskiej, protesty przed ambasadą Rosji, ale i remonty w Rembertowie i na Targówku - to wszystko czeka mieszkańców Warszawy w najbliższy weekend. Warszawiacy muszą liczyć się ze sporymi problemami w komunikacji.

Start już w najbliższy piątek. Od ok. godz. 22.00 do poniedziałku 11 kwietnia (do ok. godz. 5.00) wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Ruch zostanie całkowicie wstrzymany, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. W tym miejscu trwa przebudowa skrzyżowania, podobne wyłączenia planowane są na kolejne trzy weekendy. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, Powstańców do Chełmżyńskiej albo dalej al. Piłsudskiego i Szwoleżerów do Piłsudskiego lub ks. I. Skorupki do Piłsudskiego. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, Piłsudskiego. Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, 225 i N24.

Także w najbliższy weekend wymieniana będzie nawierzchnia jezdni odcinka ul. Prostej. Od piątku, 8 kwietnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 11 kwietnia do godz. 6.00 zamknięty będzie zjazd z Ronda I. Daszyńskiego na ul. Prostą w kierunku Ronda ONZ. Wyłączony z ruchu będzie fragment południowej jezdni ul. Prostej przy Rondzie I. Daszyńskiego. Jadący od strony ul. M. Kasprzaka lub ul. Towarową nie będą mogli pojechać ul. Prostą w kierunku Ronda ONZ. Objazd zostanie poprowadzony ul. Grzybowską. Autobusy linii 109, 155, 178, N45 i N95 skierowane zostaną na trasę objazdową (w kierunku krańców Dw. Centralny, Pl. Zawiszy, Konwiktorska): od Ronda I. Daszyńskiego: Towarowa – Grzybowska – Żelazna – Prosta (dla linii 155: Żelazna) i dalej swoimi trasami.

Zgromadzenia i przemarsze

Na najbliższą sobotę i niedzielę zgłoszonych zostało kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów. Wiekszość z nich ma związek z obchodami 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej . Wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowych a komunikacja miejska skierowana na objazdy.

dfszw6n

9 kwietnia w godz. 17.30 – 22.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej przy ul. Belwederskiej 49 a następnie przemarsz ulicami: Belwederska, Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście,

10 kwietnia od godz. 6.00 do 24.00 na Krakowskim Przedmieściu przy Pałacu Prezydenckim odbędzie się kilka zgromadzeń publicznych,

10 kwietnia w godz. 12.30 – 14.00 zgłoszono zgromadzenie na pl. Defilad oraz przemarsz ulicą Marszałkowską i Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego,

10 kwietnia w godz. 14.00 - 17.00 na pl. Trzech Krzyży odbędzie się zgromadzenie publiczne i przemarsz Traktem Królewskim do Pałacu Prezydenckiego.

dfszw6n

Organizatorzy szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej * spodziewają się udziału stu tysięcy osób. Taka liczba pojawiła się w zgłoszeniu zgromadzeń, które złożono w warszawskim ratuszu. Program obchodów rocznicy znajdziecie tutaj* .

Szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej w tym okresie znajdziecie na stronach Zarządu Transportu Miejskiego.

dfszw6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfszw6n