ycipk-567lqw

Masa Krytyczna wraca na stołeczne ulice

Mimo że przejazd odbędzie się bez głośnych haseł, to rowerzyści mają powody, aby wyjechać na miasto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masa Krytyczna wraca na stołeczne ulice
ycipk-567lqw

Choć rowerzyści zapowiedzieli, że rezygnują z cyklicznych przejazdów, to pod koniec grudnia wrócą na stołeczne ulice. Ma to być forma niezadowolenia m.in. wobec nowych programów sygnalizacji, które dyskryminują rowerzystów .

We wrześniu Masa Krytyczna zrezygnowała z comiesięcznych przejazdów przez miasto. Jak twierdzili jej przedstawiciele, w ciągu ostatnich lat sytuacja rowerzystów w stolicy znacznie się poprawiła, dlatego Masa postawiła na współpracę z miastem i edukację cyklistów.

Zamiast regularnej Masy odbywać się miały wyłącznie tzw. przejazdy okolicznościowe, czyli np. Masa Powstańcza. Jednak tego typu okolicznościowy przejazd zaplanowano już na 30 grudnia. Powód? Starania o miasto bardziej przyjazne rowerzystom . W ostatnim czasie nie wszystko dzieje się po ich myśli. Wprowadzono m.in. zieloną strzałkę dyskryminującą cyklistów, a jakość odśnieżania ścieżek budzi spore wątpliwości.

ycipk-567lqw

Jak informują organizatorzy, przejazd ma mieć charakter rekreacyjny i odbędzie się bez żadnych haseł. W ten sposób przypomną jedynie, że "patrzą władzy na ręce". Trasa wyniesie 13 kilometrów. Początek i koniec tradycyjnie na pl. Zamkowym. Po drodze rowerzyści przejadą przez ulice Śródmieścia , Mokotowa i Muranowa.

- Miasto będzie pustawe, nie pokonamy żadnej wylotówki, ani przelotówki, a kierowcy i tak będą stali przez cały grudzień w korkach - przecież masa jedzie już trzydziestego. Będziemy jeździć w centrum, gdzie wciąż nie ma spójnych tras rowerowych - piszą przedstawiciele Masy Krytycznej na swojej stronie.

Źródło: Masa Krytyczna/Wawalove

(oprac: MO)

ycipk-567lqw

Przeczytaj też: Podrabiana biżuteria w Wólce Kosowskiej. Oryginały byłyby warte 3 mln złotych

Podziel się
ycipk-567lqw
ycipk-567lqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-567lqw