Trwa ładowanie...

Masz niepotrzebną cyfrówkę? Oddaj!

Akademia Pstryk wykorzysta je w projekcie z dziećmi w Nepalu

Masz niepotrzebną cyfrówkę? Oddaj!
d1z3pvh
d1z3pvh

Masz stary i niepotrzebny, ale jeszcze sprawny aparat cyfrowy? Przekaż go do projektu artystyczno-edukacyjnego skierowanego do nepalskich dzieci. Sprawisz im sporo radości, a przy okazji pomożesz.

Projekt „Historia z Gosaikundy” ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych grupy dzieci w wieku 6-16 lat mieszkających w wiosce Syabru Bensi w Nepalu. W ramach tego projektu dzieci nauczą się obsługiwać sprzęt fotograficzny i wykonywać atrakcyjne wizualnie obrazy fotograficzne.

Podczas ośmiodniowego pleneru fotograficznego prowadzonego w wiosce Syabru Bensi przez profesjonalnych fotografów z grupy Akademia Pstryk (Martę Kotlarska i Annę Udowicką), grupa dzieci przygotuje zdjęcia ilustrujące lokalną opowieść związaną z jeziorem Gosaikunda. Wystawa ich prac zostanie pokazana w przestrzeni publicznej w wiosce w okresie święta Jainai Purima oraz w Kathmandu.

Powstały w ramach projektu materiał fotograficzny zostanie także wydrukowany w formie pocztówek, które będą sprzedawane w Syabru Bensi,a dochód z nich uzyskany będzie przeznaczany na kolejne projekty edukacyjne z tamtejszymi dziećmi.

d1z3pvh

Elektrośmieci nie są potrzebne. Jeśli chcesz wziąć udział w tej akcji - przed przyniesieniem aparatu prosimy upewnij się, że on działa i jest kompletny – nic bardziej nie zawiedzie dzieci niż to, że dostaną niesprawne aparaty!

Wioska Syabru Bensi, w której mieszkają dzieciaki jest jednym z trzech wejść w trasę trekkingową do jeziora Gosaikunda. Jezioro znajduje się na wysokości 4380 m n.p.m. W okresie święta Jainai Purima rokrocznie około 25000 pielgrzymów rusza nad jezioro aby dokonać uroczystej ablucji w jego wodach. Jest to prawdziwie ekumeniczny festiwal.
Taką pielgrzymkę możemy zobaczyć na zdjęciu powyżej.

Zbiórka aparatów prowadzona jest w trzech miastach Europy: w Londynie, Berlinie i Warszawie - właśnie w Pracowni Duży Pokój.Mieści się ona na ul. Koszykowej 24. Jej profil znajdziecie TUTAJ .

d1z3pvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3pvh