Trwa ładowanie...

Masz pomysł na działania nad Wisłą? 180 tys. zł do zgarnięcia!

Każdy może zgłosić swój pomysł!

Masz pomysł na działania nad Wisłą? 180 tys. zł do zgarnięcia!
d3nes2o
d3nes2o

Z roku na rok nad warszawską Wisłą dzieje się coraz więcej. Masz pomysł na ciekawe działania nad Wisłą? Zgłoś się do konkursu na animacje lokalnych działań.* W tym roku o dofinansowanie projektów mogą rywalizować nie tylko organizacje pozarządowe, lecz także osoby fizyczne.*

Już od kilku lat systematycznie staramy się poszerzać możliwości spędzania czasu nad naszą rzeką. Dziś warszawiaków nie trzeba namawiać, by przychodzili nad Wisłę, bo robią to bardzo chętnie. Inwestujemy w ten obszar, by mogli korzystać z nowoczesnych bulwarów, wypoczywać na zadbanych plażach, wypić kawę w pięknym pawilonie plażowym. Teraz dajemy nowe narzędzie wpływania na to, co będzie się działo nad Wisłą. Liczę na zaangażowanie mieszkańców, bo Wisła to przecież nasz wspólny skarb– mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz , Prezydent m.st. Warszawy.

O dotację w ramach ogłaszanego właśnie konkursu* można aplikować w trzech kategoriach*:
- wydarzenie,
- stała oferta rekreacyjno-turystyczna oraz
- aranżacja w przestrzeni publicznej.

d3nes2o

Priorytetem będzie wsparcie działań, które mają szansę wpisać się w program atrakcji wiślanych w Warszawie również w kolejnych latach. Dzięki temu kalendarz wydarzeń, w który na stałe wpisały się już m.in. Wianki nad Wisłą czy Święto Wisły, ma szanse wzbogacić się o nowe pomysły. Zgłaszane projekty muszą zostać zrealizowane do końca września.* Do wzięcia jest 180 tys. zł.* Pieniądze pochodzą ze środków przeznaczonych na kampanię informacyjno-promocyjną projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike&sail) – etap I”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Pomysły na inicjatywy związane z rzeką można zgłaszać do 10 kwietnia.

Warszawskie plaże to jedno z 25 miejsc na świecie, w których najchętniej „meldowali się” w ubiegłym roku użytkownicy Facebooka. W sezonie nad Wisłą działa ok. 20 klubokawiarni, powstają nowe publiczne przestrzenie, jak lewobrzeżne bulwary, plaże, Nadwiślański Szlak Rowerowy. W tym roku chcemy jeszcze bardziej urozmaicić wiślane wydarzenia i sprawić, by warszawiacy wiedzieli o rzece jeszcze więcej. Konkurs dotacyjny to jeden z elementów szerzej zakrojonych działań, jakie planujemy – dodaje Marek Piwowarski, pełnomocnik Prezydent m.st. Warszawy ds. Wisły.

d3nes2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nes2o