Trwa ładowanie...

Mazowieckie. W jednej z gmin szczepienia całodobowo

Piaseczno miało we wtorek jedną z największych średnich zachorowań na koronawirusa. Władze zapowiadają, że w trzech lokalizacjach szczepionych będzie 5 tys. osób tygodniowo.
Share
Mazowieckie. Władze Piaseczna zapowiadają uruchomienie trzech punktów szczepień [zdj. ilustracyjne]
Mazowieckie. Władze Piaseczna zapowiadają uruchomienie trzech punktów szczepień [zdj. ilustracyjne]Źródło: Agencja FORUM, Fot: Adam Chelstowski
d37ckma

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", statystyki nowych zachorowań były w tym powiecie najgorsze - obok powiatu legionowskiego - w kraju. Potwierdzono 119 przypadków zakażenia, co daje średnią 6,28 na 10 tys. mieszkańców.

Dziennik przypomina, że zmiany w narodowym programie szczepień dają możliwość zorganizowania punktów szczepień przez samorządy. To ich dobrowolna decyzja. Jeśli gmina ma powyżej 50 tys. mieszkańców, punkty powinny być przynajmniej dwa.

We wtorek stołeczny ratusz zapowiedział uruchomienie 13 punktów masowych szczepień. Po południu gotowość do takich działań zgłosiło także Piaseczno.

d37ckma

Jak zapowiedziała Hanna Kułakowska-Michalak, wiceburmistrz gminy, są już wyznaczone lokalizacje, które mogą być uruchomione od 12 kwietnia.

- Kompletujemy wyposażenie, we współpracy ze Szpitalem św. Anny rekrutujemy personel. Szczepienie w naszej gminie będzie możliwe przez 24 godziny na dobę. W trzech lokalizacjach jesteśmy w stanie zaszczepić pięć tysięcy osób tygodniowo - dodała.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Kaczyński udzielił wywiadu. Prof. Dudek widzi sytuację inaczej niż prezes PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37ckma

Podziel się opinią

Share
d37ckma
d37ckma