Trwa ładowanie...

Mazowsze. Nowy przedmiot w szkole w Ostrołęce? "Nie może z tego rozliczać"

Nowy przedmiot miał pojawić się w jednej z mazowieckich szkół. Uczniowie mieli być rozliczani z praktyk religijnych.

Mazowsze. Nowy przedmiot w szkole w Ostrołęce? "Nie może z tego rozliczać"Źródło: PAP, fot: PAP
d3unv5i
d3unv5i

"Religia - uczestnictwo we mszy świętej" to nowy przedmiot, który miał pojawić się w jednej ze szkół w Ostrołęce. O sprawie informuje portal moja-ostroleka.pl, do którego redakcji napisał zaniepokojony rodzic. Dołączył zdjęcie fragmentu elektronicznego dziennika.

Widać tam, że obok przedmiotów takich jak np. język polski, matematyka i religia, pojawił się kolejny: "religia - zajęcia z uczestnictwa we mszy świętej".

Rodzic ucznia szkoły w Ostrołęce nie poinformował jednak, w jaki sposób przedmiot jest rozliczany, jak i czy sprawdzana miała być obecność na zajęciach czy właśnie na Mszy Św.

Piotr Potulski, z biura prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki, podkreśla, że nie może być przedmiotu "religia- uczestnictwo we mszy świętej”, jest natomiast religia/etyka. Powołał się na rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół.

d3unv5i

- Nie może być więc sprawdzane i oceniane uczestnictwo w praktykach religijnych. Podobnie rozstrzyga tą kwestię Konstytucja RP, która gwarantuje każdemu obywatelowi wolność sumienia i wyznania. Zgodnie z prawem, nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia lub nieuczestniczenia w praktykach religijnych - przypomniał urzędnik w rozmowie z portalem.

Źródło: moja-ostroleka.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Karczewski o porażce w Senacie: to nie jest żadna degradacja

d3unv5i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3unv5i