Trwa ładowanie...

Mazowsze: Straż Graniczna zlikwidowała wytwórnię metamfetaminy. Trzech Wietnamczyków zatrzymanych

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali wytwórnię metamfetaminy na Mazowszu. Produkcją narkotyku trudniło się trzech Wietnamczyków.

Mazowsze: Straż Graniczna zlikwidowała wytwórnię metamfetaminy. Trzech Wietnamczyków zatrzymanychŹródło: nadwislanska.strazgraniczna.pl
d4ihw8q
d4ihw8q

Fabryka narkotyków znajdowała się w wilii wynajętej od 43-letniej Polki w okolicy Łochowa w powiecie węgrowskim (woj. mazowieckie). Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku trzech Wietnamczyków.

W willi znajdowało się około 6,5 kg pseudoefedryny. Można było z niej uzyskać 4,5 kg wysokiej jakości metamfetaminy, o wartości ok. 650 tys. zł.

Funkcjonariusze odkryli także kompletną linię laboratoryjną służącą do produkcji narkotyku. Niestety, groźną dla otoczenia. System odprowadzania i chłodzenia toksycznych i trujących oparów wydzielających się w trakcie produkcji podłączony był bowiem wprost do kanalizacji.

d4ihw8q

Zatrzymani mężczyźni, w wieku od 32 do 43 lat, mieszkają na stałe w Czechach. Straż Graniczna poprosiła więc o współpracę czeską policję. Jej funkcjonariusze w tym samym czasie przeszukali mieszkania zatrzymanych w Polsce Wietnamczyków.

Mężczyznom przedstawiono już zarzuty usiłowania wytworzenia znacznej ilości narkotyków, posiadania przyrządów służących do ich produkcji, a także posiadania prekursorów, za co grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata. Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowych aresztów na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.

Źródło: nadwislanski.strazgraniczna.pl

d4ihw8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ihw8q