Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Mazowsze. Zamknięte lasy w województwie mazowieckim. Miejscowości, w których obowiązuje zakaz wstępu

Utrzymujące się warunki pogodowe i bardzo duże zagrożenie pożarowe przyczyniły się do tego, że na terenie niektórych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie obowiązuje okresowy zakaz wstępu do lasu. Aktualnie jest ich 7. Sprawdź, w których miejscowościach obowiązują obostrzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazowsze. Zamknięte lasy w województwie mazowieckim. Miejscowości, w których obowiązuje zakaz wstępu
(Getty Images)
d6yh7g2

Susza w Polsce. 7 nadleśnictw z zakazem wstępu do lasów

W środę Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie opublikowała komunikat z którego jednoznacznie wynika, że od ponad miesiąca utrzymuje się trzeci, najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego. To efekt łagodnej i bezśnieżnej zimy oraz ciepłej, pozbawionej deszczu wiosny.

- Panująca od wielu dni słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że w części terenów leśnych wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9:00 rano spadła poniżej poziomu 10%. Gdy taka sytuacja utrzymuje się przez 5 kolejnych dni, nadleśniczy ma obowiązek wprowadzenia okresowego zakazu wstępu do lasów - czytamy na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

d6yh7g2

Decyzja dotycząca zamknięcia niektórych lasów na Mazowszu spowodowana jest utrzymującymi się warunkami pogodowymi, które stanowią duże zagrożenie pożarowe. Zakazy te mają charakter okresowy i zostaną odwołane, gdy tylko zmniejszy się niebezpieczeństwo powstania pożaru.

Do lasów nie wolno wchodzić na terenie Nadleśnictw:

  • Jabłonna
  • Łochów
  • Ostrów Mazowiecka
  • Płońsk
  • Pułtusk
  • Sokołów
  • Wyszków.
d6yh7g2

Za złamanie zakazu Straż Leśna może nałożyć mandat w wysokości 500 zł lub skierować wniosek o ukaranie do inspekcji sanitarnej ( wówczas zapłacić można mandat w wysokości od 5 do 30 tys. zł).

Zobacz także:Kleszcze zaatakowały lasy i parki. Ten sezon im sprzyja

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2