Trwa ładowanie...

Mazowsze. Zamknięte lasy w województwie mazowieckim. Miejscowości, w których obowiązuje zakaz wstępu

Utrzymujące się warunki pogodowe i bardzo duże zagrożenie pożarowe przyczyniły się do tego, że na terenie niektórych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie obowiązuje okresowy zakaz wstępu do lasu. Aktualnie jest ich 7. Sprawdź, w których miejscowościach obowiązują obostrzenia.

Mazowsze. Zamknięte lasy w województwie mazowieckim. Miejscowości, w których obowiązuje zakaz wstępuŹródło: Getty Images
d2ihf8o
d2ihf8o

Susza w Polsce. 7 nadleśnictw z zakazem wstępu do lasów

W środę Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie opublikowała komunikat z którego jednoznacznie wynika, że od ponad miesiąca utrzymuje się trzeci, najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego. To efekt łagodnej i bezśnieżnej zimy oraz ciepłej, pozbawionej deszczu wiosny.

- Panująca od wielu dni słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że w części terenów leśnych wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9:00 rano spadła poniżej poziomu 10%. Gdy taka sytuacja utrzymuje się przez 5 kolejnych dni, nadleśniczy ma obowiązek wprowadzenia okresowego zakazu wstępu do lasów - czytamy na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Decyzja dotycząca zamknięcia niektórych lasów na Mazowszu spowodowana jest utrzymującymi się warunkami pogodowymi, które stanowią duże zagrożenie pożarowe. Zakazy te mają charakter okresowy i zostaną odwołane, gdy tylko zmniejszy się niebezpieczeństwo powstania pożaru.

Do lasów nie wolno wchodzić na terenie Nadleśnictw:

  • Jabłonna
  • Łochów
  • Ostrów Mazowiecka
  • Płońsk
  • Pułtusk
  • Sokołów
  • Wyszków.
d2ihf8o

Za złamanie zakazu Straż Leśna może nałożyć mandat w wysokości 500 zł lub skierować wniosek o ukaranie do inspekcji sanitarnej ( wówczas zapłacić można mandat w wysokości od 5 do 30 tys. zł).

Zobacz także:Kleszcze zaatakowały lasy i parki. Ten sezon im sprzyja

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ihf8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ihf8o