ycipk-unldvk

Mazurek komentuje akcję Greenpeace. Straszy kryzysem

"Drastyczne podwyżki i kryzys gospodarczy" - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek przewiduje sytuację w Polsce po wycofaniu się z węgla. Jej słowa to odpowiedź na akcję organizacji Greenpeace, która rozwiesiła wielkie banery m.in. na siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazurek komentuje akcję Greenpeace. Straszy kryzysem
(PAP, Fot: Rafał Guz)
ycipk-unldvk

Polska bez węgla 2030 -taki napis na wielkim czarnym płótnie zawisł m.in. na budynku przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. W podobny sposób "ozdobiona" została również siedziba PO.

Rzeczniczka PiS skomentowała akcję w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Stwierdziła, że wycofanie węgla oznacza "drastyczne podwyżki i kryzys gospodarczy". - Jeśli panowie z Greenpeace - i zapewne Wiosny - chcą cofnąć nas do czasów sprzed rewolucji przemysłowej, to najpierw muszą wygrać wybory - powiedziała.

Czytaj: Polska bez ziemniaków i piwa. To nie żart! Winne są zmiany klimatu

ycipk-unldvk

Mazurek zastanawia się także, dlaczego Greenpeace nie protestował za czasów rządów PO. Tymczasem sami aktywiści mają pretensje do obu partii. - Politycy PiS i PO ignorują głos nauki, młodych ludzi protestujących w całej Polsce w ramach strajków dla klimatu oraz swoich wyborców. Dyskutowany wczoraj podczas EKG w Katowicach projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku to najlepsza ilustracja moralnego i intelektualnego fiaska rządu w obliczu kryzysu klimatycznego - mówi Paweł Szypulski z Greenpeace.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Manufaktura torebek inna niż wszystkie

Greenpeace przypomina także, że raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu dowodzi: aby zatrzymać katastrofę klimatyczną, musimy w ciągu najbliższych 11 lat drastycznie ograniczyć emisje gazów cieplarnianych. Aby osiągnąć ten cel, wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej, w tym Polska, powinny odejść od węgla do 2030 roku.

ycipk-unldvk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-unldvk

ycipk-unldvk
ycipk-unldvk