Trwa ładowanie...

Mecz Polska - Armenia na PGE Narodowym. Zamknięte ulice

W związku z meczem eliminacji Mistrzostw Świata zamknięta dla ruchu zostanie Saska Kępa.

Mecz Polska - Armenia na PGE Narodowym. Zamknięte ulice
d4dkdtv
d4dkdtv

We wtorek piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Armenią na PGE Narodowym. W związku z meczem eliminacji Mistrzostw Świata zamknięta dla ruchu zostanie Saska Kępa. Nie podjęto jeszcze decyzji czy wyłączony z ruchu zostanie także most Józefa Poniatowskiego.

We wtorek, 11 października, w godz. 18.00 – 20.45 z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński.

Dopuszczony zostanie przejazd wiaduktem ul. Saskiej nad al. Stanów Zjednoczonych i ul. Brazylijską. W związku z objazdem przebudowywanej ul. Kinowej będzie możliwość przejazdu ul. Międzynarodową.

Most Poniatowskiego zamkniety dla ruchu?

Po zakończeniu meczów, w przypadku gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu Mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy Rondem gen. Ch. de Gaulle’a a Rondem J. Waszyngtona.

Komunikacja

Na stadion najszybciej dojechać można metrem. Druga linia podziemnej kolei do godziny 20.45 kursować będzie z częstotliwością ok. 3 minut, a pierwsza - co ok. 5 minut. O godzinie 17.30 na skróconą trasę z placu Narutowicza do ronda Wiatraczna wyruszą dodatkowe tramwaje linii 9.

d4dkdtv

Komunikacja po meczu

Po meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Częściej będzie kursowało metro. Zmieni się też rozkład kolei. Dodatkowe składy metra wyjadą na trasy od ok. godziny 22.30. Druga linia metra będzie kursowała co 3 minuty, a pierwsza co 5 minut. Rozkłady kolei zostaną tak skorygowane, aby z przystanku Stadion Narodowy w kierunku centrum pociągi SKM lub KM odjeżdżały co ok 4-5 minut.

Skorzystać też można z naziemnego transportu szynowego. Dodatkowe tramwaje linii 3 z przystanku Al. Zieleniecka 06 pojadą na Gocławek, a z przystanku Al. Zieleniecka 05 do Annopola. Tu też będzie można wsiąść do dodatkowych składów dwudziestki szóstki, która zawiezie na Osiedle Górczewska.

Dodatkowe autobusy

Dodatkowe kursy autobusów linii 509 w kierunku Nowodworów będą rozpoczynały się na przystanku Al. Zieleniecka 02, a w kierunku Gocławia – Adampolska 51. Na Bródno będzie można dojechać linią 903 z przystanku Al. Zieleniecka 03, na rondo Wiatraczna zaś – 904 z przystanku Berezyńska 52.

Dokument wstępu na mecz - bilet, zaproszenie lub akredytacja UEFA - uprawiają do bezpłatnych przejazdów w pierwszej strefie biletowej, od godziny 6.00 - 11 października, do godziny 1.00 - 12 października. W tych godzinach posiadacze dokumentów wstępu mogą również bezpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź, poza P+R Warszawa Stadion, który tego dnia nie będzie funkcjonował.

d4dkdtv

Szczegóły kursowania komunikacji miejskiej przed i po meczu sprawdzić można na stronie ztm.waw.pl.

Źródło: (zdm)

d4dkdtv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dkdtv