Trwa ładowanie...

Mecz z Realem bez publiczności! Legia ukarana przez UEFA

Legia Warszawa ukarana przez organ dyscyplinarny UEFA.

Mecz z Realem bez publiczności! Legia ukarana przez UEFA
dbq6rjj
dbq6rjj

Legia Warszawa ukarana przez UEFA. Zgodnie z postanowieniem organu dyscyplinarnego stadion Legii Warszawa w meczu z Realem Madryt (2 listopada) zostanie zamknięty dla publiczności. Ponadto na Legię nałożono karę finansową w wysokości 80 tysięcy euro. Władze klubu zapowiadają odwołanie.

" Legia Warszawa informuje, że za incydenty podczas meczu przeciwko Borussii Dortmund , decyzją Control, Ethics and Disciplinary Body, organu dyscyplinarnego UEFA pierwszej instancji, została na Klub nałożona sankcja w postaci zamknięcia dla publiczności całego stadionu na kolejny domowy mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Realowi Madryt (2 listopada 2016 roku) oraz kary finansowej w wysokości 80 tysięcy euro" - czytamy w oświadczeniu zarządu Legii Warszawa.

Odwołanie od decyzji

Legia Warszawa w toku postępowania dyscyplinarnego przed organami UEFA złożyła obszerne i wyczerpujące wyjaśnienia oraz jednoznacznie podtrzymuje stanowisko, że uznanie, wbrew pierwotnej ocenie delegata meczowego UEFA, zachowania kibiców Legii za mające charakter dyskryminacyjny nie znajduje potwierdzenia w przedstawionym przez Klub materiale dowodowym. W tym aspekcie Legia Warszawa bezzwłocznie zawnioskuje o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wspomnianej decyzji i w przewidzianym przepisami terminie przygotuje odwołanie do Appeals Body – organu dyscyplinarnego UEFA drugiej instancji. Jesteśmy przekonani, że nasze racje zostaną uznane w postępowaniu odwoławczym. Legia Warszawa zrobi wszystko, aby mecz z Realem Madryt został rozegrany z udziałem publiczności. O wszelkich ewentualnych dalszych działaniach w tej sprawie Klub poinformuje w oddzielnym komunikacie.

"Przypominamy, że trwa wewnętrzne postępowanie wyjaśniające dotyczące wspomnianych incydentów, w wyniku którego w chwili obecnej wobec ponad 60 osób zastosowano klubowy zakaz stadionowy w maksymalnym wymiarze 2 lat. Klub w pełni współpracuje również z Policją w zakresie pociągnięcia do odpowiedzialności karnej osób winnych naruszeniom prawa" - informuje klub.

dbq6rjj

- Pragniemy raz jeszcze gorąco przeprosić wszystkich, którym wspomniane incydenty uniemożliwiły oglądanie pojedynku Legii z Borussią w komfortowych warunkach - kończy swoje oświadczenie zarząd Legii.

Zarzuty

Po meczu z Borussią UEFA przedstawiła warszawskiemu klubowi zarzuty z sześciu przepisów. Objęły one:

- zamieszki na stadionie,
- użycie środków pirotechnicznych,
- rzucanie obiektów na murawę,
- nieodpowiednią organizację meczu,
- blokowanie ciągów ewakuacyjnych,
- zachowania rasistowskie.

Surowa kara to przede wszystkim efekt naruszenia przepisów w zakresie ostatniego przepisu. Według klubu w trakcie meczu z Borussią warszawska publika śpiewała "Nutte Borussia" (Nutte to obraźliwe sformułowanie na prostytutkę). Przedstawiciel organizacji FARE przekazał jednak UEFA, że przyśpiewka brzmiała: "Jude Borussia".

dbq6rjj

Źródło: (legia.com)

dbq6rjj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbq6rjj