Trwa ładowanie...

Meczet na Ochocie pojawi się jeszcze w tym roku!

Ośrodek ma być gotowy na rozpoczynający się pod koniec czerwca ramadan

Meczet na Ochocie pojawi się jeszcze w tym roku!
d4cpkan
d4cpkan

Jeszcze w tym roku ma zakończyć się budowa Ośrodka Kultury Muzułmańskiej wraz z meczetem. Jak usłyszeliśmy od osoby związanej z OKM, Ośrodek ma być gotowy w drugiej połowie roku, prawdopodobnie na rozpoczynający się pod koniec czerwca ramadan (28 czerwca- 27 lipca). Budynek z wieżą przypominającą minaret został zaprojektowany przez pracownię KAPS Architekci. Stanie przy ulicy Żwirowej 3 na Ochocie. Ośrodek będzie pełnił funkcję siedziby Związku Wyznaniowego Ligi Muzułmańskiej. Znajdzie się tam sala modlitwy z zapleczem, sala wykładowa, sale dydaktyczne, sala wystawowa, sportowa oraz internetowa, biblioteka muzułmańska oraz przedszkole. Pod parterem znajdzie się jeszcze dwupoziomowy parking na 32 samochody.

Budowa meczetu ruszyła w 2010 roku, a sam Ośrodek miał być gotowy jeszcze w 2012 roku, jednak budowę przerwano wielokrotnie. Po pierwsze - zaczęli protestować ludzie, po drugie - zbankrutował wykonawca. Budynek przejęła firma Elektrobudowa SA. Od czterech lat podaje się różne terminy otwarcia Ośrodka ale jeszcze nie udało się dotrzymać danych terminów. W sierpniu 2013 roku oddano do użytku (zaakceptowane wcześniej przez muzułmańskiego duchownego) wnętrza budynku.

W stolicy mieszka od 5 do 7 tysięcy muzułmanów. W całej Polsce(według różnych szacunków) od 15 do nawet 35 tysięcy. Najliczniejsze grupy narodowe wśród muzułmanów to Egipcjanie, Palestyńczycy i Turcy.

Czy w czerwcu usłyszymy z wieży 5 razy dziennie muzułmańskie wezwanie do modlitwy? Co o tym sądzicie?

Przeczytajcie też: Jednak nie będzie ronda Rysia z "Misia"

d4cpkan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpkan