Trwa ładowanie...

Meczet na Ochocie został ostrzelany!

"Gdyby to była inna placówka, albo ważni ludzie, cała Polska by o tym mówiła"

Meczet na Ochocie został ostrzelany!
d4bpdph
d4bpdph

Meczet został ostrzelany prawdopodobnie z broni pneumatycznej. Nikomu nic się nie stało, policja nie wykryła sprawców, ale budujący go muzułmanie narzekają, że przez ten atak otwarcie świątyni znów się opóźni. – o sprawie czytamy w Natemat.pl. "Gdyby to była inna placówka, albo ważni ludzie, cała Polska by o tym mówiła. A tak... cisza" – mówi portalowi Husam Freikh, koordynator Ligi Muzułmańskiej w RP.

Do zdarzenia doszło już jakiś czas temu. Jak już informowaliśmy wcześniej, budowany przy ul. Żwirowej meczet miał być gotowy na zaczynający się pod koniec czerwca ramadan . Świątynię stawia Liga Muzułmańska w RP przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej. Budowa ruszyła jeszcze w 2010 roku, a znajdujący się przy nim ośrodek, który ma pełnić funkcję siedziby Związku Wyznaniowego Ligi Muzułmańskiej miał być oddany w 2012 roku. Budowę jednak przerywano wielokrotnie.

Po pierwsze - zaczęli protestować ludzie będący przeciwko "islamizacji Polski", po drugie - zbankrutował wykonawca, firma Azbud. Budynek przejęła firma Elektrobudowa SA. Jednak i ta wycofała się w końcu z budowy. - Elektrobudowa nie odpowiadała na nasze e-maile, zapytania, a my widzieliśmy, że nie skończą w terminie. Powinni zapłacić karę, ale nie chcieliśmy już szukać wykonawcy. Zależało nam, by budynek ukończyć - opowiadał niedawno Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP.

O ataku na warszawski meczet jako pierwsza poinformowała Polska Liga Obrony (Polish Defence League), organizacja, której celem jest walka z islamem i muzułmanami w Polsce. Liga wrzuciła też do sieci film. Wynika z niego, że do ostrzelania budynku doszło w czerwcu. Na filmie słyszymy też wypowiedź człowieka, który rzekomo był świadkiem zdarzenia. Mówi, że strzały oddano z "działa pneumatycznego", dodaje że było ich 18.

d4bpdph

– Potwierdzam, że doszło do ostrzelania meczetu. Nie mówiliśmy o tym, bo przez dziennikarzy jesteśmy przedstawiani jednoznacznie negatywnie. Nie potrzeba nam awantury. – odpowiada w rozmowie z portalem Abdulhakim Moqbil z Ligi Muzułmańskiej.

W stolicy mieszka od 5 do 7 tysięcy muzułmanów. W całej Polsce(według różnych szacunków) od 15 do nawet 35 tysięcy. Najliczniejsze grupy narodowe wśród muzułmanów to Egipcjanie, Palestyńczycy i Turcy.

d4bpdph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bpdph