Trwa ładowanie...
d25o9w4

Mercedes wróci w grudniu na Krakowskie Przedmieście

Znany neon, odnowiony zabłyśnie ponownie na "Domu bez Kantów". Przeszkadza mniej niż płachta na Smyku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mercedes wróci w grudniu na Krakowskie Przedmieście
d25o9w4

W połowie grudnia na słynnym „Domu bez Kantów” przy Krakowskim Przedmieściu (na rogu Królewskiej) zabłyśnie odnowiony neon Mercedes-Benz. Od 1991 roku jest charakterystycznym elementem architektonicznym oraz symbolem polskiej transformacji po 1989.

Czytaj również: Itaka zdejmie reklamę ze Smyka

Neon pojawił się na budynku stojącym na rogu ulic Królewskiej i Krakowskie Przedmieście w marcu 1991 roku. Tam właśnie Sobiesław Zasada otworzył pierwszy w powojennej Polsce salon samochodów marki Mercedes-Benz - będących symbolem Zachodu i nowoczesnej motoryzacji.

d25o9w4

Salonu Mercedesa nie ma już w budynku przy Krakowskim Przedmieściu od ponad 10 lat. Jednak neon został i po 22 latach wymagał renowacji. Firma Mercedes-Benz Polska postanowiła sfinansować renowację. 3-metrowe litery zostały *zdemontowane z końcem listopada. Neon zabłyśnie ponownie w połowie grudnia. *

Czytaj również: Pierwszy zrekonstruowany mural z okresu PRL przy rondzie Wiatraczna

To świetny przykład na to, jak można w mało inwazyjny sposób reklamować swoją firmę. Neony dobrze nam się kojarzą, nie zasłaniają budynków tak, jak wielkie płachty, często mają ciekawą formę i dodają nastroju kolorami.

Może warto byłoby powrócić do neonowych reklam i zakazać wieszania wielkich płacht oraz stawiania tablic pod billboardy? Jak myślicie?

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4