Trwa ładowanie...

Metallica na Stadionie Narodowym w Warszawie. Saska Kępa ponownie zamknięta

Już w środę 21 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie wystąpi Metallica. Fani zespołu już nie mogą doczekać się fantastycznego koncertu. Mieszkańcy Saskiej Kępy przygotowują się na kolejne utrudnienia w ruchu.

Metallica na Stadionie Narodowym w Warszawie. Saska Kępa ponownie zamkniętaŹródło: Materiały prasowe
d1vc8bq
d1vc8bq

Metallica na Stadionie Narodowym w Warszawie

W historii Metallica występowała na polskiej scenie aż 11 razy. Pierwszy raz muzycy w naszym kraju zagrali w 1987 roku. Koncert odbył się w Katowickim Spodku.

Metallica na Stadionie Narodowym wystąpi po raz drugi. Wcześniej zespół zagrał tam w 2014 roku, a koncert przeszedł do historii ze względu na słabą akustykę.

Ostatni raz w Polsce Metallica wystąpiła w 2018 roku. Wówczas koncert odbył się w Krakowie i również przeszedł do historii. Artyści zdecydowali się wówczas na zagranie utwór "Wehikuł czasu" z repertuaru Dżem.

Czym zaskoczy Metallica podczas koncertu 21 sierpnia? Przekonamy się już niebawem.

d1vc8bq

Metallica na Stadionie Narodowym. Program koncertu

W środę o godzinie 15 zostanie otwarta brama nr. 4. Na stadion wejdą nią posiadacze pakietu VIP sprzedawanego przez CID Entertainment. Od godziny 16:30 na Stadion Narodowy będą mogli wchodzić pozostali uczestnicy wydarzenia.

Zanim na scenie pojawi się Metallica publiczność będą rozgrzewać kolejno Bokassa (od godziny 17:45) i Ghost (od godziny 18:45).

Metallica rozpocznie koncert około godziny 20:15.

Koncert w Warszawie będzie przystankiem na trasie Metallica: WorldWired Tour.

d1vc8bq

Metallica na Stadionie Narodowym. Utrudniania na Saskiej Kępie

Koncert na Stadionie Narodowym zawsze oznacza utrudnienia na Saskiej Kępie. W środę 21 sierpnia w godzinach 16-20 z ruchu zostanie wyłączony obszar ograniczony ulicami: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony zostanie przejazd wiaduktem ul. Saskiej nad al. Stanów Zjednoczonych i ul. Brazylijską.

Utrudniania na Saskiej Kępie podczas koncertu Metallici. Miasto Stołeczne Warszawa
Utrudniania na Saskiej Kępie podczas koncertu Metallici. Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Zamkniętym obszarem będą mogły poruszać się jedynie jednoślady, pojazdy ZTM oraz posiadające identyfikator SK wydawany przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe.

d1vc8bq

Utrudnienia mogą występować również po zakończeniu koncertu. Jeżeli uczestnicy imprezy postanowią wracać w kierunku Dworca Centralnego pieszo, wówczas służby zamknął Most Poniatowskiego oraz fragment Alei Jerozolimskich (odcinek od między Rondem gen. Ch. de Gaulle’a a Rondem J. Waszyngtona).

Zmienioną trasą pojadą wtedy tramwaje linii 7, 9, 24, 25, 73 oraz autobusy 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

d1vc8bq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vc8bq