Trwa ładowanie...

Metro na Powiślu: czyszczenie budowanej stacji

Rozpoczęły się prace przy czyszczeniu zatopionej części konstrukcji. Powoli wyłaniają się maszyny, których nie udało się w porę usunąć
Share
Metro na Powiślu: czyszczenie budowanej stacji
d6etze3

W poniedziałek podczas prac przy budowie stacji metra Powiśle pod tunelem Wisłostrady, zauważono przeciek z okolic szczytu wyrobiska. Kierownicy budowy zadecydowali o ewakuacji pracowników z najniższego poziomu budowy stacji. Woda pod wysokim ciśnieniem wlała się do wnętrza stacji, niosąc ze sobą piasek.

Obecnie wody na Powiślu już nie ma. Wybrać trzeba jeszcze materiał z najniższego poziomu - czytamy na portalu www.rynek-kolejowy.pl .

Zaczęły się prace porządkowe, 2/3 gruntu jest już wybrane – mówi Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy, firmy AGP Metro. Prace te mają zakończyć się w ciągu kilku najbliższych dni. Budowę stacji będzie można wznowić po zakończeniu prac zebezpieczających przy tunelu Wisłostrady.

Konstrukcja stacji w żaden sposób nie ucierpiała. Widać jednak, że wbrew deklaracjom, nie udało się przed zalaniem ewakuować z placu budowy całego sprzętu.

d6etze3

Podziel się opinią

Share
d6etze3
d6etze3