Metro na Targówku już za rok. Jednak nie wszystko będzie gotowe

Trwają już prace wykończeniowe przy budowie metra na Targówku. Z kolei Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych dopiero dwa tygodnie temu ogłosił przetarg na projekt przebudowy dróg dojazdowych do stacji metra Trocka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulice dojazdowe do stacji metra Trocka będą mieć kilkuletnie opóźnienie
Ulice dojazdowe do stacji metra Trocka będą mieć kilkuletnie opóźnienie (zmid.waw.pl, Fot: ZMID)
WP

Rzecznik Metra Warszawskiego Anna Bartoń tłumaczy, że otwarcie stacji Trocka przewidziane jest po wakacjach lub jesienią w 2019 roku.

zmid.waw.pl
Podziel się

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" tylko część ulic na Targówku będzie gotowa na otwarcie ostatniej stacji II linii metra. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych 17 kwietnia ogłosił przetarg na przebudowę ulic: Codziennej, Łokietka, Pratulińskiej na odcinku o długości ok. 2,4 km od ul. Młodzieńczej do ul. Handlowej. - Wybrany projektant będzie miał 20 miesięcy na skompletowanie niezbędnej dokumentacji - informuje ZMID. Oznacza to, że dopiero od 2020 roku będzie można rozpocząć przebudowę tych ulic. Natomiast metro ma być gotowe najpóźniej jesienią 2019 roku.

WP
zmid.waw.pl
Podziel się

Radna Dzielnicy Targówek Iwona Wujastyk "Gazecie Wyborczej" przyznaje, że opóźnienia w przygotowywaniu dojazdów do metra są niepokojące. Zapowiada zwołanie komisji infrastruktury poświęconej koordynacji inwestycji drogowych towarzyszących II linii na Targówku.

Zobacz także: Chińscy geologowie odkrywają kulisy porozumienia koreańskiego

WP

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Znaleźli granat w piwnicy. Ewakuowano mieszkańców

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP