ycipk-25k9d3

Metro na Wolę. Pięciokrotne obniżki czynszu dla właścicieli sklepów

"Można już składać wnioski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro na Wolę. Pięciokrotne obniżki czynszu dla właścicieli sklepów
ycipk-25k9d3

Obniżki czynszu dla przedsiębiorców i zwężenie ulicy Górczewskiej - jakie zmiany czekają na mieszkańców Woli w związku z budową metra?

Jak podaje burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski (PO) w rozmowie z "Gazetą Stołeczną", najemcy lokali z punktami usługowymi i sklepami mogą ubiegać się o obniżki czynszu. Jest jeden warunek. - Jeśli najemca wykaże spadek obrotów w porównaniu z dwoma miesiącami poprzedniego roku, to proporcjonalnie obniżymy mu czynsz. Można już składać wnioski - czytamy na łamach dziennika.

Według wyliczeń burmistrza, aktualnie sklepikarze z Woli płacą 50 zł za m kw za wynajem miejskich lokali. Dzięki proponowanym obniżkom niektórym uda się zejść nawet do 10 zł za m kw.

ycipk-25k9d3

Mieszkańcy dzielnicy postulują również za zwężeniem Górczewskiej na wysokości budowanej stacji Księcia Janusza. Gdy tylko zakończą się wykopy, chcą by ruszyła przebudowa tej jednej z ważniejszych ulic na Woli. Burmistrz Strzałkowski z dystansem podchodzi do tego pomysłu. - To nie jest ulica dzielnicowa i nie mam nad nią władztwa. Ja będę chciał forsować kładkę pieszo-rowerową nad Górczewską, żeby połączyć parki Moczydło i Szymańskiego - mówi w rozmowie z "Gazetą Stołeczną".

Krzysztof Strzałkowski dodaje również, że zwężenie Górczewskiej nie sprawi, że spadnie natężenie ruchu na tej ulicy po otwarciu metra. Z kolei wolscy samorządowcy oskarżają pomysłodawców, że chcą zrobić z głównej trasy uliczny deptak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

ycipk-25k9d3

Przeczytajcie również: "Łowcy promocji" zatrzymani przez policję. Ich łupem padły ekspresy do kawy

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25k9d3

ycipk-25k9d3
ycipk-25k9d3