Trwa ładowanie...
d2vlh34

Metro na Wolę. Pięciokrotne obniżki czynszu dla właścicieli sklepów

"Można już składać wnioski".
Share
Metro na Wolę. Pięciokrotne obniżki czynszu dla właścicieli sklepów
d2vlh34

Obniżki czynszu dla przedsiębiorców i zwężenie ulicy Górczewskiej - jakie zmiany czekają na mieszkańców Woli w związku z budową metra?

Jak podaje burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski (PO) w rozmowie z "Gazetą Stołeczną", najemcy lokali z punktami usługowymi i sklepami mogą ubiegać się o obniżki czynszu. Jest jeden warunek. - Jeśli najemca wykaże spadek obrotów w porównaniu z dwoma miesiącami poprzedniego roku, to proporcjonalnie obniżymy mu czynsz. Można już składać wnioski - czytamy na łamach dziennika.

Według wyliczeń burmistrza, aktualnie sklepikarze z Woli płacą 50 zł za m kw za wynajem miejskich lokali. Dzięki proponowanym obniżkom niektórym uda się zejść nawet do 10 zł za m kw.

d2vlh34

Mieszkańcy dzielnicy postulują również za zwężeniem Górczewskiej na wysokości budowanej stacji Księcia Janusza. Gdy tylko zakończą się wykopy, chcą by ruszyła przebudowa tej jednej z ważniejszych ulic na Woli. Burmistrz Strzałkowski z dystansem podchodzi do tego pomysłu. - To nie jest ulica dzielnicowa i nie mam nad nią władztwa. Ja będę chciał forsować kładkę pieszo-rowerową nad Górczewską, żeby połączyć parki Moczydło i Szymańskiego - mówi w rozmowie z "Gazetą Stołeczną".

Krzysztof Strzałkowski dodaje również, że zwężenie Górczewskiej nie sprawi, że spadnie natężenie ruchu na tej ulicy po otwarciu metra. Z kolei wolscy samorządowcy oskarżają pomysłodawców, że chcą zrobić z głównej trasy uliczny deptak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

d2vlh34

Przeczytajcie również: "Łowcy promocji" zatrzymani przez policję. Ich łupem padły ekspresy do kawy

d2vlh34

Podziel się opinią

Share
d2vlh34
d2vlh34