Trwa ładowanie...

Metro Warszawskie będzie szkoliło pasażerów

Szkolenia mają dotyczyć procedur ewakuacji pociągów i stacji oraz wpływania na tłum w nietypowych sytuacjach

Metro Warszawskie będzie szkoliło pasażerów
d24gk7s
d24gk7s

Metro Warszawskie rozpoczyna szkolenia dla pasażerów w zakresie procedur ewakuacji pociągów i stacji kolejki oraz wpływania na tłum w nietypowych sytuacjach. W razie zagrożenia mają oni wywoływać pożądane zachowania innych osób korzystających z metra.

Cykl takich szkoleń Metro Warszawskie zapowiedziało już w styczniu tego roku, po pożarze jednego z pociągów , do którego doszło jesienią 2013 roku.

W trakcie szkolenia będą omawiane m.in. procedury ewakuacji pociągu i stacji metra. Pasażerowie dowiedzą się też, jak wygląda oznakowanie alarmowe w warszawskim metrze i jaka jest rola poszczególnych służb w działaniach kryzysowych. Będzie też można dowiedzieć się, jak w sytuacji zagrożenia poradzić sobie ze stresem i jak w takiej chwili wpływać na tłum. Przeszkolony “społeczny asystent metra” będzie mógł w nietypowej sytuacji służyć swoją wiedzą innym pasażerom.


W szkoleniach może wziąć udział każda pełnoletnia osoba. Rejestracja zainteresowanych będzie prowadzona w dniach 18-23 czerwca, w godzinach 7-15. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko oraz adres email. Należy je wysłać na adres: sam@metro.waw.pl.


Szkolenia będą prowadzone w punkcie informacyjnym budowy centralnego odcinka II linii metra – przy ul. Marszałkowskiej 105. Pierwsze z nich zaplanowano na 17 lipca. Udział w nim może wziąć 30 osób, dlatego decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń. W przypadku większego zainteresowania, szkoleń będzie więcej.

d24gk7s
d24gk7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24gk7s