Trwa ładowanie...
d2k9lgf

Metro Warszawskie. Stacje na Woli z nominacją do prestiżowej nagrody

Trzy stacje metra zlokalizowane w dzielnicy Wola w Warszawie otrzymały nominację do nagrody imienia Miesa van der Rohe. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w przyszłym roku.
Share
Metro Warszawskie. Stacje na Woli z nominacją do prestiżowej nagrody
Metro Warszawskie. Stacje na Woli z nominacją do prestiżowej nagrodyŹródło: Twitter
d2k9lgf

Konkurs architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe organizowany jest w Unii Europejskiej co dwa lata od 1987 roku. Nagrodę dla zwycięscy ufunduje Komisja Europejska i Fundacja Miesa Van der Rohe. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa tegoroczna edycja konkursu, decyzją organizatorów wydarzenia, została przełożona na rok 2022.

Nominacje do konkursu mogą zgłaszać europejscy eksperci w dziedzinie architektury dotyczącej naszego kontynentu, krajowe stowarzyszenia architektów, które zrzesza Rada Architektów Europy oraz komitet doradczy nagrody.

Metro Warszawskie. Aż trzy wolskie stacje zostały nominowane

O nominacji trzech warszawskich stacji metra, które powstały w dzielnicy Wola, poinformowała w mediach społecznościowych Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego Urzędu Miasta.

d2k9lgf

Sąsiedzi dostali Nobla z ekonomii

"Unikalny wygląd nowych stacji M2 został doceniony w Europie! Stacje metra Płocka, Młynów i Księcia Janusza zostały nominowane do prestiżowej nagrody architektonicznej Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe. Trzymamy kciuki za wygraną!" – czytamy.

Listę obiektów zakwalifikowanych do finału organizatorzy ogłoszą w lutym 2022 roku, natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju.

Od 1987 roku, kiedy konkurs wystartował, budynek z Polski zwyciężył tylko raz., było to w 2015 roku, kiedy nagrodę im. Miesa van der Rohe otrzymała Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza mieszcząca się w Szczecinie.

Przypomnijmy, że trzy nowe stacje drugiej linii metra na Woli zostały otwarte 4 kwietnia zeszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k9lgf

Podziel się opinią

Share
d2k9lgf
d2k9lgf