Trwa ładowanie...
d22q2v2

Metro Warszawskie. Tarcze Krystyna i Maria rozpoczęły prace

W poniedziałkowy poranek rozpoczęło się drżenie kolejnego odcinka drugiej linii metra. Szczegóły w artykule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro Warszawskie. Ruszyło drążenie kolejnego tunelu
Metro Warszawskie. Ruszyło drążenie kolejnego tunelu (Urząd m.st. Warszawa)
d22q2v2

Warszawski Urząd Miasta poinformował, że 27 lipca o godz. 8.33 pierwsza tarcza TBM wystartowała na budowie odcinka zachodniego linii M2.

"TBM Krystyna ma do pokonania najkrótszy odcinek – 137 metrów - który łączy komorę torów odstawczych i znajdujący się po drugiej stronie skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich korpus stacji Powstańców Śląskich. Jako druga wyruszy tarcza Elisabetta" – podaje stołeczny ratusz.

Odcinek zachodni, gdzie rozpoczęły się prace, będzie miał łącznie około 1370 metrów podwójnego tunelu, który zakończy się przed samą stacją Księcia Janusza. Jak przewiduje ratusz, prace przy tym tunelu według planu, powinny być ukończone do końca bieżącego roku.

d22q2v2

"Zobacz także: Podróżni bez masek. Nagraliśmy, jak reagują na upomnienie"

Metro Warszawskie. Najdłuższy tunel na odcinku wschodnim

"Z kolei po prawej stronie Wisły, na odcinku wschodnim po południu rozpocznie się drążenie najdłuższego odcinka tunelowego" – dodaje Urząd Miasta.

d22q2v2

Za wydrążenie tego tunelu będzie odpowiedzialna tarcza Maria, która rozpoczynając prace na stacji Kondratowicza i przesuwając się w stronę stacji Zacisze, pokona około 1300 metrów.

(fot. Urząd Miasta)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22q2v2

Podziel się opinią

Share

d22q2v2

d22q2v2