Trwa ładowanie...
d2upl98

"Miasto 44" - kulisy pracy kaskaderów [MOCNE WIDEO]

Zobaczcie ile pracy kosztowało kaskaderów nakręcenie niektórych scen!
Share
"Miasto 44" - kulisy pracy kaskaderów [MOCNE WIDEO]
d2upl98

Zespół Kaskaderów Filmowych opublikował właśnie ponad 4-minutowy film pokazujący, jak tworzono efektowne sceny w polskiej superprodukcji "Miasto 44". Ten film robi wrażenie!

„Miasto44″ to opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach, którzy musieli zmierzyć się z wojenną rzeczywistością. To jedyny projekt filmowy o tak niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Za efekty specjalne odpowiadał hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”.

Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni - tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Reżyserem filmu jest Jan Komasa. Polska Akademia Filmowa nagrodziła "Miasto 44" aż pięcioma Złotymi Orłami .

d2upl98

Zobaczcie też: Zdjęcia z planu filmowego

Głównych bohaterów filmu poznajemy na krótko przed wybuchem Powstania. Konspiracja to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, ale i młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, snują plany. Nie wiedzą, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą, że Historia ma wobec nich pewne plany.

Posted by Zespół Kaskaderów Filmowych on 16 lipca 2015

d2upl98

Podziel się opinią

Share
d2upl98
d2upl98