Trwa ładowanie...

Miasto inwestuje w Wisłę [WIDEO]

Duże plany działań nad rzeką na najbliższe miesiące oraz kolejne lata

Miasto inwestuje w Wisłę [WIDEO]
d229eya
d229eya

Zakończony właśnie program inwestycyjny (lata 2008-2014) nad Wisłą to między innymi budowa Multimedialnego Parku Fontann, przebudowa Portu Czerniakowskiego, odbudowa i wyposażenie plaż oraz ścieżek rekreacyjnych na praskim brzegu, czy budowa pawilonu plażowego oraz Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego.

Teraz czas na drugi etap rewitalizacji Wisły w Warszawie. Aby kontynuować proces rewitalizacji, przygotowano założenia do planu działań i inwestycji na lata 2014-2020 pod nazwą Dzielnica Wisła. Do 2020 roku urząd miasta zamierza zainwestować ponad 155 mln złotych na inwestycje związane w Wisłą i jej otoczeniem. Planowany jest kolejny odcinek bulwarów, kładka nad kanałem prowadzącym do portu żerańskiego i pływające baseny. Do tego przebudowa wałów przeciwpowodziowych i remont tam w celu lepszej ochrony przeciwpowodziowej. Program obejmuje też poprawę standardu infrastruktury służącej utrzymaniu czystości. Właśnie trwa stopniowa wymiana koszy na śmieci na nowe. Wszystkie plaże zostaną uzupełnione o wydzielone paleniska. W planach jest również wyposażenie plaż oraz bulwarów w konstrukcje do zbierania drobnych odpadów, czy niedopałków oraz przenośnych pojemników na śmieci w miejscach bezpośrednio narażonych na powódź.

Nazwa Dzielnica Wisła wiąże się ze spontanicznym wykorzystywaniem przestrzeni wokół Wisły przez lokalne inicjatywy miejskie, tworzące nowe oferty dla mieszkańców Warszawy – dotychczas nieobecne w przestrzeni publicznej stolicy.

d229eya

Wraz z działaniami infrastrukturalnymi ruszy kampania informacyjna skierowana do użytkowników brzegów Wisły zachęcająca do przyjemnego spędzania czasu nad rzeką a jednocześnie odpowiedzialnego korzystania z przestrzeni publicznej.

d229eya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d229eya