Trwa ładowanie...

Miasto Jest Nasze opublikowało wyniki wyborów. "W związku z opieszałością PKW"

"Jednemu człowiekowi udało się w krótkim czasie zrobić to, czego przez rok nie udało się zrobić Komisji zatrudniającej ponad 400 pracowników".

Miasto Jest Nasze opublikowało wyniki wyborów. "W związku z opieszałością PKW"
d3xaco5

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze opublikowało wyniki wyborów. - Minął rok od wyborów samorządowych. Niestety wyników w internecie nadal nie ma - mówi WawaLove.pl Karol Perkowski z MJN. Stowarzyszenie postanowiło więc samo opublikować wyniki na podstawie danych wydobytych od Państwowej Komisji Wyborczej.

- Czekaliśmy aż PKW poda wyniki - mówi nasz rozmówca pytany o ten nietypowy pomysł. - Jeden z członków naszego stowarzyszenia , zresztą radny Białołęki, zadał Komisji pytanie o termin i uzyskał odpowiedź, że specjalne infografiki pojawią się na przełomie bieżącego roku. Czekaliśmy cierpliwie, minął termin i nic. Postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce - dodaje Perkowski

O pomoc w stworzeniu specjalnej strony poproszono Pawła Gawłę. programistę, a wcześniej dziennikarza. Poświęcił on swój prywatny czas i w ciągu dwóch miesięcy stworzył całość. - Co ciekawe, jednemu człowiekowi, który pracuje na etat, udało się w krótkim czasie zrobić to, czego nie udało się PKW, zatrudniającej ponad 400 pracowników - zauważa Perkowski. Od dziś możemy się więc dowiedzieć, jak głosowali ludzie w poszczególnych okręgach na radnych miejskich, dzielnicowych, sejmiku wojewódzkiego, a także w obu prezydenckich turach.

Dokładny rozkład głosów w wyborach samorządowych 2014 można znaleźć pod adresem pkw.miastojestnasze.org .

d3xaco5

Wybory samorządowe odbyły się 16 listopada 2014 (druga tura 30 listopada. W drugiej turze wyborów prezydenckich Hanna Gronkiewicz-Waltz , która po raz kolejny startowała z ramienia PO na prezydenta Warszawy, wygrała z Jackiem Sasinem z PiS zdobywając 58,64% głosów i uzyskując tym samym reelekcję na kolejną kadencję.

d3xaco5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xaco5