Trwa ładowanie...

Miasto nie będzie odśnieżać ścieżek rowerowych!

Zła wiadomość dla rowerzystów "całorocznych"

Share
Miasto nie będzie odśnieżać ścieżek rowerowych!
d2he1kf

Wśród mieszkańców Warszawy są i tacy, którzy nie rozstają się z rowerem przez cały rok. Dla niech ta wiadomość nie będzie przyjemna. W tym roku miasto nie zamierza odśnieżać dróg rowerowych.

Autor facebookowego fanpejdża "Cyklista w Warszawie" zadał pytanie o ścieżki rowerowe miejskiemu pełnomocnikowi ds. komunikacji rowerowej. Jak się okazało, ścieżki nie będą odśnieżanie. - Nie ma na to środków - odpowiedział pełnomocnik. Środki na ten cel zostały przeznaczone na remonty.

d2he1kf

Odśnieżanie ścieżek to jednak tylko jeden z problemów. Drugim jest fakt, że ścieżki rowerowe pełnią zimą funkcję miejsca, gdzie odśnieżarki po prostu zrzucają śnieg. Autor "Cyklisty w Warszawie" zapytał również o to, dołączając do pytań zdjęcia ścieżek rowerowych z ubiegłego roku. Widzimy na nich hałdy śniegu wrzucone prosto na ścieżki.

Pełnomocnik zapewnił, że zwrócił się do Zarządu Oczyszczania Miasta, by ten nie przerzucał śniegu na rowerowe ścieżki. Jak będzie to wyglądało w praktyce - zobaczymy już za kilkanaście dni.

d2he1kf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2he1kf
d2he1kf