Trwa ładowanie...
d3p75v7

Miasto zachęca do bezpłatnego czipowania zwierząt

Od 2007 roku udało się wykonać zabieg na ponad 80 tys. czworonogów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto zachęca do bezpłatnego czipowania zwierząt
d3p75v7

Do 15 grudnia właściciele psów i kotów, którzy mieszkają na terenie Warszawy, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania swoich zwierząt - informuje Urząd Miasta i dodaje, że zakończyła się natomiast tegoroczna akcja bezpłatnej sterylizacji i kastracji psów i kotów.

– W tym roku udało nam się zaczipować już ponad 5500 psów i kotów, a od 2007 roku ponad 80 tysięcy czworonogów. Miarą sukcesu naszych działań może być m.in. systematycznie spadająca liczba zwierząt przebywających w Schronisku Na Paluchu – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz , Prezydent m.st. Warszawy.

Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa lub kota jest: wypełnienie w 2 egzemplarzach przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa lub kota , okazanie dowodu tożsamości, okazanie książeczki szczepień psa lub kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia, ukończenie przez zwierzę 12 tygodnia życia. Dodatkowo w przypadku psów należy okazać aktualne świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie.

d3p75v7

Warto dodać, że dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu.

Przeczytajcie też: W Warszawie ruszył Targ Rybny [ZDJĘCIA]

d3p75v7

Podziel się opinią

Share
d3p75v7
d3p75v7