Trwa ładowanie...
d30etms

Międzynarodowe finały "World of Tanks" na Torwarze

Przed halą ustawiono prawdziwe pojazdy bojowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowe finały "World of Tanks" na Torwarze
d30etms

Po raz trzeci międzynarodowe finały rozgrywek w grę "World of Tanks" odbywają się w Warszawie. W e-sportowych igrzyskach zawodnicy sterują wirtualnymi czołgami. Pula nagród to 1 mln 200 tysięcy złotych. Impreza rozgrywana jest na Torwarze.

Zawody odbywające się w "Hali Torwar" to dla gości możliwość zobaczenia w akcji 12 najlepszych drużyn z całego świata i osobistego spotkania z graczami, z którymi sami grają w sieci. Widownia to zarówno sympatycy e-sportu, jak i zapaleni gracze.

Historyczne pojazdy

d30etms

Finały to także prawdziwe machiny bojowe stojące przed Torwarem. Jedną z osób w mundurze czołgisty jest Piotr Kubisiak ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA7. Jak mówi - stojący przed Torwarem radziecki T-34 to czołg, który odegrał dużą rolę w historii II wojny światowej . Stojący obok niego Sherman był natomiast flagowym pojazdem pancernym ówczesnej armii amerykańskiej.

Wstęp wolny

Wstęp na dwudniowe mistrzostwa jest bezpłatny - walka o mistrzostwo ma zostać stoczona jutro wieczorem. Jak podają organizatorzy , zeszłoroczne zawody odwiedziło 15 tysięcy osób, odnotowano także 2 miliony i 600 tysięcy wejść na stronę internetową z transmisją. "World of Tanks" to około 110 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie - kilka milionów spośród nich stanowią Polacy.

Źródło: (IAR)

d30etms

Przeczytaj też: W Warszawie odstrzelono blisko 80 dzików. "Musieliśmy się na to zgodzić"

d30etms

Podziel się opinią

Share
d30etms
d30etms