Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Kabat oflagowali psie odchody. "Psiebiśniegi"

Po odwilży wyraźnie widać problem niesprzątania po psach. Na warszawskich Kabatach ktoś postanowił wepchnąć czerwone flagi w odchody psów, żeby zobrazować skalę zjawiska.

Mieszkańcy Kabat oflagowali psie odchody. "Psiebiśniegi"Źródło: Facebook.com, fot: Mateusz Mleczny
d34endi
d34endi

Na portalu "Obywatele Ursynowa" pan Mateusz udostępnił zdjęcie podpisując "Taka akcja na Kabatach". Pod postem zawrzało. Internauci nie szczędzili krytyki. - Dzień świra się przypomina. Nic tylko na..ać tym ludziom na wycieraczkę - pisze pan Piotrek. - Mój syn przynosi mi takie niespodzianki na butach, zlitujcie się, zbierajcie kupy - zaznacza pani Kinga. - Sama mam psa i największym paradoksem jest, gdy idę pozbierać kupę swojego psa, wdepnę po drodze w trzy inne kupy. Kiedyś z tego co wiem straż miejska kontrolowała właścicieli i sprawdzała, czy ten nosi ze sobą reklamówki. Za ich brak był mandat. Zawsze jakaś nauczka mimo wszystko - tłumaczy pani Roksana.

Rzecznik straży miejskiej Monika Niżniak wyjaśnia, że prowadzą interwencje przede wszystkim na terenie Żoliborza i Bielan. - Tamtejszy oddział terenowy zdecydował, aby zwiększyć kontrole wraz z nadejściem wiosny. Takie kontrole polegają jednak nie tylko na karaniu, ale przede wszystkim edukowaniu i informowaniu o tym, że obowiązkiem właściciela jest sprzątanie po psie - wyjaśnia metrowarszawa.pl Niżniak. Dodaje, że jeżeli na danym obszarze nagminnie dochodzi do takich sytuacji, warto o tym straż miejską poinformować. Wtedy straż miejska rozmawia z osobami odpowiedzialnymi za pozostawianie nieczystości. Czasem takie zawstydzenie kogoś, wyłącznie za pomocą zwrócenia uwagi, przynosi efekty.

Za usuwanie odchodów jest odpowiedzialny Zarząd Oczyszczania Miasta z terenów im podległych. Z kolei z terenów zielonych odpowiedzialny jest Zarząd Zieleni, a z osiedli mieszkaniowych administrator budynku lub spółdzielnia. Jednak straż miejska może wystawić mandat nawet do 500 złotych.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytaj też: Warszawiacy wciąż nie sprzątają po swoich psach! *

Źródło: metrowarszawa.pl

d34endi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34endi