Trwa ładowanie...

Mieszkańcy pl. Zbawiciela - nie chcemy Tęczy!

Czy szykują się protesty?

Mieszkańcy pl. Zbawiciela - nie chcemy Tęczy!
dd9bp5e
dd9bp5e

Jedni ją kochają, inni nienawidzą - instalacja na pl. Zbawiciela nikogo nie pozostawia obojętnym. Jedni pragną jej odbudowy i organizują zbiórkę pieniędzy - czytaj więcej: Prowadzą zbiórkę publiczną na rzecz tęczy .

Są też pomysły, aby Tęczę przenieść na Ursynów - czytaj wiecej: Piotr Guział chce przenieść tęczę na Ursynów!

Wielu warszawiaków chciałoby się pozbyć instalacji. Inicjatorem akcji "Nie chcemy Tęczy na placu Zbawiciela" są okoliczni mieszkańcy i członkowie wspólnot działających przy parafii Najświętszego Zbawiciela. Dlaczego nie chcą Tęczy ?

*Doszliśmy do wniosku, że popełniliśmy grzech zaniechania. My, my wszyscy: najbliżsi sąsiedzi tęczy, mieszkańcy dzielnicy Śródmieście , parafianie kościoła Zbawiciela, osoby pracujące i uczące się w okolicach placu, ci, którzy codziennie tędy przejeżdżają i wszyscy pozostali, którym ta tęcza „zawadza”. (...) To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dużego protestu obywatelskiego posługując się sformułowaniem Prymasa Tysiąclecia - non possumus, czyli „Nie możemy!” *

dd9bp5e

Organizatorzy akcji apelują do wszystkich, którzy nie chcą tęczy na placu Zbawiciela . Proszą o wsparcie poprzez pobieranie ze strony i podpisywanie formularza, a także dostarczenie go do siedziby Rady Osiedla Koszyki przy ulicy Noakowskiego 10 lok. 83, osobiście (parter, ostatnie podwórko po prawej, w każdą środę od godz. 18 do 19) lub za pośrednictwem poczty.

Mieszkańcy pl. Zbawiciela i okolic, którzy przystąpili do akcji uważają, że zawłaszczono ich przestrzeń publiczną, nie pytając ich o opinię.

Razi nas kiczowatość, brzydota oraz wizja „artystyczna” tego „dzieła”. Fakt instalacji „tęczy” bulwersuje zwłaszcza w kontekście lokalizacji – bliskości kościoła Najświętszego Zbawiciela. Wszyscy doskonale wiemy z jaką lubością środowiska posługujące się tęczą, atakują Kościół Katolicki. Przypominamy również, że konstrukcja miała stać przez 3 miesiące. Wbrew zapowiedziom - ponownie bez zaczerpnięcia opinii mieszkańców Śródmieścia - "tęcza" nie została zdemontowana. Czas najwyższy przywrócić placowi Zbawiciela należny, majestatyczny wygląd!

Czy rozpęta się kolejna wojna o Tęczę? Co myślicie o całej sprawie? Wygląda ona poważnie - fanpage polubiło już ponad 2,5 tysiąca warszawiaków.

dd9bp5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd9bp5e