Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Powiśla nie chcą ekranów akustycznych

Wojewoda Mazowiecki powołał nieformalny zespół, do którego zaproszono m.in. przedstawicieli PKP Polskie Linie Kolejowe oraz resortu transportu

Mieszkańcy Powiśla nie chcą ekranów akustycznych
d2pb3hf
d2pb3hf

O sprawie ekranów akustycznych na Powiślu, które mają zasłonić linię średnicową po modernizacji planowanej w przyszłej perspektywie finansowej EU na lata 2014-2020, zrobiło się głośno przed dwoma miesiącami. Nie chcą ich mieszkańcy Powiśla i organizacje pozarządowe. - Nie wydam pozwolenia na budowę dla takiej modernizacji linii średnicowej. Żądam znalezienia innych rozwiązań - stwierdził Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Wojewoda Mazowiecki powołał nieformalny zespół, do którego zaproszono m. in. przedstawicieli PKP Polskie Linie Kolejowe oraz resortu transportu. Ma on na celu wypracowanie ostatecznej decyzji w tej sprawie ekranów na linii średnicowej na warszawskim Powiślu.

- Decyzja dotycząca montażu ekranów akustycznych wzdłuż linii średnicowej w rejonie warszawskiego Powiśla zapada w ramach postępowania w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę, które prowadzi Wojewoda Mazowiecki, oraz w ramach postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, które prowadzi Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie - informuje Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy Ministerstwa Transportu.

- Wojewoda prowadząc postępowanie w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę, może uwzględnić stanowisko społeczności lokalnej, i zwrócić się o przeprowadzenie ponownej oceny oddziaływania na środowisko - dodaje rzecznik.

d2pb3hf

- Rozstrzygnięcia Wojewody w powyższych sprawach zapadają w formie decyzji i mogą być zaskarżone przez strony w trybie określonym przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego. Natomiast, organem nadrzędnym w przypadku tzw. postępowania środowiskowego jest Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska - kończy Karpiński.

d2pb3hf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pb3hf