Trwa ładowanie...
holderName
deweloper

Mieszkańcy Pragi żegnają ścięte drzewo. Przygotowali nekrolog

W parku Praskim deweloper wyciął olbrzymią robinię białą. Prażanie nie mogli pogodzić się ze stratą i postanowili "godnie pożegnać" drzewo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie nekrologu
Zdjęcie nekrologu (Twitter, Fot: Jan Mencwel)
holderName

Pozwolenie na usunięcie drzewa wydał wojewódzki konserwator zabytków i polecił ułożenie na jej miejscu bruku. 19 kwietnia robinia biała została ścięta. Jak dowiedziała się wyborcza.pl, właściciel działki chce postawić tam pawilon gastronomiczny.

Zdruzgotani mieszkańcy postanowili w symboliczny sposób wyrazić swój sprzeciw przeciwko takim działaniom. Przygotowali nekrolog, który postawili w miejscu ściętego drzewa. "Pamięci robinii białej, zasadzonej, gdy Praga była jeszcze pod zaborem, przetrwałej dwie wojny i powstanie, dającej tlen pod okupacją. Nie przetrwała ludzkiej pazerności. Osiągnąwszy ponad 350 cm obwodu pnia, ścięta dla zysku podczas okresu lęgowego, w kwietniu 2018 roku. Pogrążeni w smutku Prażanie" – brzmi treść nekrologu.

Rzecznik Pragi-Północ wyjaśniał, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. - Właściciel działki uzyskał zgodę konserwatora zabytków na usunięcie jednego drzewa, z gatunku robinia biała, na podstawie przeprowadzonej ekspertyzy dendrologicznej, która wykazała jego zły stan i zagrożenie dla przechodniów i pojazdów - mówił wyborczej.pl Karol Szyszko.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Dwukilometrowy żywopłot stanie na Ochocie. "Posadzimy 21 tys. krzewów"

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName