Trwa ładowanie...

Mieszkania komunalne są, ale... nie można w nich mieszkać

Blisko tysiąc prażan czeka od pół roku na mieszkanie

Share
Mieszkania komunalne są, ale... nie można w nich mieszkać
d1q755z

Na nie najbogatszej Pradze Północ wybudowano i wyremontowano sporą ilość mieszkań dla najbiedniejszych rodzin. W marcu oddano budynek przy ul. Jagiellońskiej 47. Mają tam być mieszkania komunalne. Czeka na nie blisko tysiąc osób! Dlaczego jeszcze ich nie otrzymali? O sprawie napisał dziś Superexpress.

Czteropiętrowe bloki stoją przy Jagiellońskiej 47. W dwóch trwają wprawdzie jeszcze prace wykończeniowe większość jest gotowa. Znajduje się w nich 45 lokali o powierzchni od 30 do 80 metrów kwadratowych. Już w marcu wydano zgodę, by je zasiedlić. Budynki stoją jednak puste. Dlaczego? Władze dzielnicy przez ponad pół roku nie potrafiły zdecydować, kto ma w tych mieszkaniach zamieszkać. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się zima.

- Wstępna lista była już przygotowana na początku 2012 roku, jednak w związku z pojawieniem się decyzji PINB dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa i życia mieszkańców kilku innych budynków, zarząd podjął decyzję o uzupełnieniu listy - tłumaczyła Se.pl Barbara Dżugaj, rzeczniczka urzędu na Pradze Północ.

d1q755z

Ludzie latami czekają na własny kąt. Niektórzy są w naprawdę kiepskiej sytuacji materialnej, inni zaś zostali "wyrzuceni" z domów, które nagle "odnalazły" właścicieli. W tej sytuacji ważny jest każdy dzień.

d1q755z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q755z
d1q755z