Trwa ładowanie...
ycipk-3kqbe9

Mieszkanie plus. Osiedle w Warszawie powstanie w atrakcyjnej lokalizacji

Osiedle w ramach programu Mieszkanie plus powstanie zaledwie dwa kilometry od warszawskiej Starówki - zapowiada prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości. Lokale mają powstać na gruntach należących do Poczty Polskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkanie plus. Warszawskie osiedle ma powstać na terenach, które obecnie są własnością Poczty Polskiej.
Mieszkanie plus. Warszawskie osiedle ma powstać na terenach, które obecnie są własnością Poczty Polskiej. (East News, Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
ycipk-3kqbe9

Inwestycja ma powstać przy ul. Ratuszowej na Pradze Północ. To okolice stołecznego ogrodu zoologicznego.

- Działka wskazana przez Pocztę Polską jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta i leży w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych. Naszym celem jest stworzenie tam atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego, dlatego wkrótce ruszymy z konkursem architektoniczno-urbanistycznym na jego projekt - powiedział w rozmowie z PAP prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

- Grunty pocztowe przeważnie znajdują się w bardzo dobrych lokalizacjach i wiele z nich nie spełnia już swojej "pocztowej" funkcji. Mieszkanie plus może tchnąć w nie nowe życie - zaznaczył Barszcz.

ycipk-3kqbe9

Masz kredyt na mieszkanie? Lepiej sprawdź termin spłaty ostatnich rat. Obejrzyj wideo:

Do tej pory Poczta Polska zbyła na rzecz PFR Nieruchomości m.in. 3-hektarową działkę we Wrocławiu, gdzie powstanie ponad 450 mieszkań.

W ramach programu Mieszkanie plus powstało już niemal 900 mieszkań w różnych miastach na terenie Polski. Do końca roku ma być oddanych do użytku około 1000 lokali, zbudowanych w ramach programu

ycipk-3kqbe9

Rządowy program Mieszkanie plus ruszył w 2017 roku. Polega on budowie tanich mieszkań pod najem. Pierwsze powstałe w ramach programu osiedle oddano do użytku w kwietniu 2018 roku - składa się z niemal 100 lokali i znajduje się w Siedleminie w Wielkopolsce.

Czytaj też: Mieszkanie plus. Oto co powinniście wiedzieć o rządowym programie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3kqbe9

ycipk-3kqbe9
ycipk-3kqbe9