Trwa ładowanie...
d46mdla

Mikroświat - nowa wystawa w Koperniku

Milimetrowy wirek potrafi niemal bez końca regenerować swój organizm, a mierzący pięć setnych milimetra niesporczak jest w stanie przeżyć w temperaturze od zera absolutnego do +150 stopni Celsjusza. Odkryj superbohaterów mikroświata!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikroświat - nowa wystawa w Koperniku
d46mdla

Milimetrowy wirek potrafi niemal bez końca regenerować swój organizm. Znana wszystkim muszka owocowa posiada ten sam gen hamujący rozwój nowotworów co człowiek. Mierzący pięć setnych milimetra niesporczak jest w stanie przeżyć w temperaturze od zera absolutnego do +150 stopni Celsjusza, przetrwać w całkowitej próżni, kwasie siarkowym i czystym dwutlenku węgla. W tajemniczym mikroświecie żyją superbohaterowie!

„Mikroświat” to nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik otwierająca drzwi do ich fascynującego uniwersum. Na unikatowych zdjęciach i filmach, wykonanych przy użyciu najnowocześniejszych mikroskopów zobaczymy małe organizmy, powiększone 500, 1000, 2000, a nawet 10 000 razy. Odkryjemy urządzenia i metody, pozwalające zobaczyć to, co niewidoczne. Przyjrzymy się oku muchy, pyłkowi akacji, strukturze kory, poznamy sekrety życia dafni i małżoraczka.

Obejrzymy organizmy tak małe, że w uchu igły zmieściłby się ich milion. Samodzielnie dobierzemy próbki, skonstruujemy optymalny dla siebie mikroskop, przeanalizujemy budowę własnej skóry, paznokcia, włosa. Po takich doświadczeniach będziemy patrzeć na świat uważniej, bardziej wnikliwie, z większym zrozumieniem. Jeśli nawet przez chwilę poczujemy się nienaturalnie duzi – wystarczy zmienić skalę. Z perspektywy wszechświata wyglądamy jak wirek, muszka owocowa czy niesporczak* -* mówią organizatorzy.

d46mdla

*Wystawa dostępna w Centrum Nauki Kopernik od 5 listopada 2014 r. do 30 sierpnia 2015 r. *Wstęp w ramach biletu do Kopernika.

Zobacz także: Gigantyczne owady w Warszawie! (WYSTAWA)

d46mdla

Podziel się opinią

Share
d46mdla
d46mdla