Minister Szczurek uspokaja: "Dokończenie muzeum jak najbardziej zasadne"

Ile pieniędzy poszło na Świątynie Opatrzności Bożej z kasy miasta?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Szczurek uspokaja: "Dokończenie muzeum jak najbardziej zasadne"

- Pieniądze na Świątynię Opatrzności to tylko przesunięcie pieniędzy w ramach Ministerstwa Kultury i nie stanowi żadnego zagrożenia dla budżetu. Lewica w tym temacie nie ma większości w sejmie. W mojej opinii dokończenie tego muzeum jest jak najbardziej zasadne - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek w "Jeden na jeden" w TVN24.

Sejm przyjął właśnie pakiet poprawek do budżetu na rok 2015. Jedna z nich zakłada przekazanie 16 mln zł z budżetu kultury na utworzenie rezerwy pod nazwą "Środki na realizację zadań w zakresie kultury, w tym Muzeum Jana Pawła II w Świątyni Opatrzności Bożej".

Szczurek wyjaśnił, że te pieniądze były już wcześniej zaplanowane dla tego resortu. - Stanowi to przesunięcie w ramach budżetu ministra kultury, a więc uszczegółowienie wydatkowania zagwarantowanych środków. Nie stanowi zagrożenia dla budżetu, jego uszczuplenia - zapewniał minister.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bartosz Milarczyk w rozmowie z WawaLove powiedział, że z budżetu Warszawy nie została przeznaczona na budowę ŚOB lub znajdującego się w niej muzeum ani jedna złotówka. Informację tę potwierdziła także Agnieszka Kłąb z ratusza.

20 grudnia odbył się protest obywateli , którzy sprzeciwiają finansowaniu Świątyni Opatrzności z pieniędzy na kulturę. Pod sejmem zjawiło się kilkaset osób, wśród nich miejscy aktywiści, znani politycy i dziennikarze.   

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.