Trwa ładowanie...
kawa
Luiza Poreda

Ministerstwo kawą pachnące (ZDJĘCIA)

Poznaj nowe miejsce, do którego wpaść można na wyśmienitą filiżankę kawy!

Share
Ministerstwo kawą pachnące (ZDJĘCIA)
d3o15m3

Ministerstwo Kawy jest dość nowym miejscem. Otwarło swoje podwoje dla klientów jesienią zeszłego roku, przy ulicy Marszałkowskiej 27/35, tuż przy placu Zbawiciela.* Kawiarnia specjalizuje się w kawie espresso, serwuje też kawy metodą drip i aeropress. *

"U nas w ministerstwie słowa: kawa i jakość traktujemy poważnie. Podajemy kawę tylko na bazie 100%-owych arabik, pozyskiwaną bezpośrednio od plantatorów (direct trade), wypalaną w najlepszy według nas sposób i dostarczoną w możliwe jak najkrótszym czasie od wypalenia (kilka dni). Następnie parzoną w najwyższej jakości ekspresie ciśnieniowym (La Marzocco) i na koniec, co najważniejsze serwowaną przez najlepszych baristów w Polsce i nie tylko (nasz główny barista jest 16 na świecie!). Naszym jedynym dostawcą jest szwedzka palarnia KOPPI założona z kolei przez najlepszych baristów Szwecji. Dostarczają nam oni jedynie dostępną u nas mieszankę trzech doskonałych arabik:Cerro Alto Micromill z Kostaryki, San Juan Bosco z Salwadoru i Daterra z Brazyli."

Tyle przeczytać możemy na stronie Ministerstwa Kawy. Jakie są fakty? Aby się o tym przekonać, zamówiliśmy ulubione cappuccino (9 zł), a do tego kanapkę z serem mozarella, pesto i pomidorami suszonymi i świeżymi (10 zł). Kanapka była duża, zmaczna, pieczywo rewelacyjne. Kawa za to wyjątkowo aromatyczna, o delikatnym smaku, z bardzo subtelną goryczą.Zachwyt był pełen! To zdecydowanie dobre miejsce dla smakoszy czarnego, gorącego płynu.

d3o15m3

Wnętrze Ministerstwa Kawy jest iście "ministerialne" - surowe, poważne, bez zbędnych detali. No, może poza bardzo ciekawym żyrandolem (zobaczcie zdjęcie). Miejsce nie jest przytulne, raczej zachęcające do szybkiej kawy, niż wielogodzinnych posiadówek. Z drugiej strony jest tu wyjątkowo spokojnie i kameralnie.

Więcej informacji znajdziecie * NA STRONIE*

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3o15m3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o15m3
d3o15m3