Trwa ładowanie...
dl0q88h

Mińsk Mazowiecki. Za złamanie obowiązkowej kwarantanny zapłacą rekordową karę

Po 30 tysięcy złotych kary- dokładnie tyle wymierzył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mińsku Mazowieckim dwóm mieszkańcom miasta. Mężczyźni wielokrotnie naruszyli obowiązkową izolację i mimo zakazu chodzili do pobliskiego sklepu spożywczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na Mazowszu. Dwóch mieszkańców Mińska Mazowieckiego zapłaci rekordową karę za złamanie obowiązkowej kwarantanny.
Koronawirus na Mazowszu. Dwóch mieszkańców Mińska Mazowieckiego zapłaci rekordową karę za złamanie obowiązkowej kwarantanny. (East News, Fot: Paweł Jaskółka)
dl0q88h

Koronawirus na Mazowszu. Mężczyźni zapłacą po 30 tysięcy złotych kary

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył kary po 30 tysięcy złotych. 26-latek i 27-latek w połowie marca notorycznie naruszali zasady domowej kwarantanny. Wychodzili z domu do pobliskiego sklepu. Dwa dni temu policjanci doręczyli im decyzje o nałożeniu kary finansowej, nie tylko za naruszenie zasad kwarantanny, ale również lekkomyślne podejście do wysiłków Państwa Polskiego w celu opanowania epidemii- powiedział w rozmowie z WawaLove Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.**

Sygnał o naruszeniu przez dwóch młodych mężczyzn zasad odbywania domowej izolacji dotarł do policjantów 30 marca.
Funkcjonariusze potwierdzili informacje i w tej sprawie wszczęli postępowania karne, z art. 165 par. 1 pkt 1 kodeksu karnego, czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia innych osób poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Sprawa została przekazana do Państwowemu Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który wszczął własne postępowanie.

dl0q88h

- Policjanci nieustannie apelują o przestrzeganie ograniczeń w przemieszczaniu się i nie ma tu miejsca na żadne taryfy ulgowe- dodał Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim.

Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego łącznie zapłacić muszą 60 tysięcy złotych kary.

Zobacz także:Koronawirus w Polsce. Dr Michał Sutkowski o noszeniu maseczek

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl0q88h

Podziel się opinią

Share
dl0q88h
dl0q88h