Trwa ładowanie...
d35xgim

Misja Skrzat: podziel się świątecznym jedzeniem z bezdomnymi!

Oddolna akcja warszawiaków dla najbardziej potrzebujących
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Misja Skrzat: podziel się świątecznym jedzeniem z bezdomnymi!
d35xgim

"Do wyrzucania jedzenia przyznaje się 39% Polaków. Święta są świetną okazją do robienia mnóstwa niepotrzebnych zakupów i gotowania zbyt wielu potraw. W związku z tym obchodzeniem przesilenia zimowego razem z bliźnimi, urodził się pomysł by wyruszyć na rowerach do dalszych bliźnich - a konkretnie ludzi bez domów i bez pożywienia obdarowując ich wszystkimi "zrzutkami" ze świątecznych stołów w naszych domach" - piszą w wydarzeniu na portalu społecznościowym organizatorzy wydarzenia "Skrzat Misja".

Przeczytajcie też: Strażnicy miejscy rozdają ciepłą zupę [ZDJĘCIA]

- Akcję organizujemy po raz pierwszy - opowiada Wawalove.pl jedna z organizatorek. - Pracuję w jednej z warszawskich restauracji. Często po pracy zabieram jedzenie, które zostaje i jeżdżę po mieście w poszukiwaniu bezdomnych. Przekazuję im jedzenie. Pomyślałam, że to samo można zrobić po świętach, po których wszystkim zostaje dużo jedzenia. Spora część trafia do kosza - dodaje.

d35xgim

Organizatorzy zapraszają drugiego dnia świąt, w piątek 26 grudnia 2014 roku do Ogrodu Saskiego. Chodzi o to, aby każdy przywiózł pozostałe po świętach nadmiary jedzenia. Najlepiej przybyć na rowerze - będzie można sprawniej podróżować po mieście i obdarowywać potrzebujących. - Zakładamy skrzacie czapki, bo lubimy skrzaty - dodają wesoło organizatorzy.

- Nie mamy konkretnych adresów, chcemy razem pojeździć po mieście i poszukać potrzebujących. Dotrzeć do tych, którzy nigdzie nie dotarli - opowiada Wawalove.pl organizatorka.

*Gdzie: *Ogród Saski, zbiórka pod fontanną (weźcie rowery!)

Kiedy: 26 grudnia (piątek) 2014 roku, godz. 14:00

d35xgim

link do wydarzenia

Zapraszamy do udziału!

Przeczytajcie też: Uratuj życie bezdomnemu! Czasem wystarczy jeden telefon

d35xgim

Podziel się opinią

Share
d35xgim
d35xgim