Trwa ładowanie...

Miss Wheelchair World 2017. Wybrano najpiękniejszą kobietę na wózku

Na podium znalazła się również Polka.

Miss Wheelchair World 2017. Wybrano najpiękniejszą kobietę na wózku
d413b9v
d413b9v

Poznaliśmy pierwszą miss świata poruszającą się na wózku. Jest nią *Aleksandra Cziczikowa z Białorusi. Na podium znalazła się również Polka. *

Pierwsze wybory Miss Wheelchair World 2017 odbyły się w sobotę w Warszawie. Uczestniczki tego wyjątkowego konkurs piękności udowodniły, że wózek nie musi być ograniczeniem nie do pokonania, a każda kobieta ma prawo realizować swoje marzenia.

Najpiękniejszą kobietą okazała się Białorusinka Aleksandra Cziczikową. Drugie miejsce zdobyła Lebohang Monyatsi z RPA. - Bardzo się cieszę, bo to może zmienić bardzo wiele rzeczy. Szczególnie w moim kraju, gdzie osoby niepełnosprawne są dyskryminowane, nie traktuje się nas poważnie. Teraz wracam do domu i liczę, że spojrzy się na nas inaczej - mówiła I Wicemiss Wheelchair World.

Na podium znalazła się również Polka Adrianna Zawadzińska. - Myślę, że się nie stresowałyśmy, dlatego, ze miałyśmy wszystkie siebie i się razem wspierałyśmy. Zawarły się tutaj przyjaźnie. Myślę, że one zostaną na bardzo długo - stwierdziła II Wicemiss.

d413b9v

Jak przekonują organizatorzy konkursu, impreza Miss Wheelchair World nie tylko promuje piękno bez barier, ale jest zarówno dobrym przykładem tworzenia więzi pomiędzy uczestniczkami i dobrym startem do tworzenia wspólnych nowych projektów na rzecz integracji. - Czerpanie z doświadczeń innych państw jest bardzo istotnym elementem w procesie kształtowania dostępności miast. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, jest okazją do wymiany informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych - podkreślają pomysłodawcy Miss WheelChair World 2017.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Kawiarnia prowadzona przez autystów zmaga się z długami. "Prosimy Was*o wsparcie"*

d413b9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d413b9v