Trwa ładowanie...

MJN: Miasto sprzedało prawa do działki w zabytkowym parku Skaryszewskim

Według stowarzyszenia miejska spółka sprzedała prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości do 2089 r.

MJN: Miasto sprzedało prawa do działki w zabytkowym parku Skaryszewskim
d1uw6md
d1uw6md

Należąca do miasta spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji sprzedała prawo użytkowania wieczystego działki położonej w zabytkowym Parku Skaryszewskim w Warszawie - podało w środę Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Obawia się ono, że w parku powstanie apartamentowiec.

MPRI wystawiło na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy Al. Zielenieckiej 6/8 w Warszawie. To działki o powierzchni prawie 5,5 tys. metrów kwadratowych i budynki o łącznej powietrzni 1,4 tys. metrów kwadratowych; ich dzierżawcą jest położony w tym miejscu hotel "Dedek". Cena wywoławcza to 4,5 mln zł plus VAT.

"W rozmowie telefonicznej z przedstawicielami MPRI uzyskaliśmy potwierdzenie, że działka została sprzedana w kwietniu" - podało MJN w komunikacie w środę. "Sprzedaż oznacza, że w prywatne ręce trafia część zabytkowego, stuletniego Parku Skaryszewskiego. Obawiamy się, że nowy właściciel będzie mógł ogrodzić teren, zburzyć zabudowania "Dedka", wybudować w środku Parku apartamentowiec" – powiedział Jan Baran z MJN. Podkreślił, że dla Parku Skaryszewskiego nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.

MJN nie ustaliło, kto kupił nieruchomość. Według stowarzyszenia miejska spółka sprzedała prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości do 2089 r.

d1uw6md

Poproszono o komentarz MPRI. Sekretariat spółki poinformował, że nie obecnie ma nikogo, kto mógłby wypowiedzieć się dla prasy. Wysłano więc pytania pocztą elektroniczną. Do czasu nadania depeszy na prośbę o kontakt nie odpowiedział też rzecznik stołecznego ratusza.

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego jest położony w dzielnicy Praga Południe. Został wpisany do rejestru zabytków w 1973 r. Ma 58 hektarów powierzchni.

d1uw6md
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uw6md