Trwa ładowanie...

MJN w otwartym liście: "Apelujemy o bezpłatny przejazd podczas szczytu NATO!"

Czy władze Warszawy pozytywnie rozpatrzą wniosek aktywistów?

MJN w otwartym liście: "Apelujemy o bezpłatny przejazd podczas szczytu NATO!"
d2bta50
d2bta50

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze wystosowało list do warszawskiego ratusza i Zarządku Transportu Miejskiego. Domagają się wprowadzenia w dniach 7-9 lipca bezpłatnych przejazdów na wszystkie linie komunikacyjne w stolicy.

W związku ze szczytem NATO, który odbędzie się w dniach 8-9 lipca w znacznej mierze zmieni się organizacja ruchu na Śródmieściu, na Pradze-Południe, Woli oraz Ochocie. Ulice zostaną wyłączone z parkowania oraz zamknięte dla samochodów i rowerów. Pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na trasy objazdowe. Pomimo tego, iż szczyt NATO zaczyna się w piątek, 8 lipca, pierwsze wyłączenia ulic z ruchu kołowego rozpoczną się już w środowy wieczór.

Poza wyłączeniami z ruchu poszczególnych ulic, wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Nie ma wątpliwości, że nadchodzące spotkanie przedstawicieli NATO zmieni znacząco organizację ruchu komunikacji miejskiej - mieszkańcy Warszawy muszą się liczyć z sporymi utrudnieniami. W związku z tym Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zaapelowało do władz miasta i ZTM z prośbą o wprowadzenie w dniach 7-9 lipca bezpłatnych przejazdów na wszystkie linie komunikacyjne w stolicy.

d2bta50

- Czas szczytu NATO będzie pełen utrudnień komunikacyjnych, min. wyłączenia ruchu, zamknięte ulice, a wiele linii autobusowych i tramwajowych skierowanych będzie na trasy objazdowe. W niektóre miejsca trudno będzie się dostać nawet na piechotę - czytamy w liście MJN.

- Wielu kierowców utknie w korkach. Dodatkowo osoby poszukujące miejsc parkingowych będą miały kłopot z jego znalezieniem. - przekonują autorzy listu. Aktywiści zwrócili również uwagę na uzytkowników miejskich rowerów Vertuillo. - Ponad 20 stacji będzie zamkniętych, a rowerzyści nie będą mogli poruszać się swoimi codziennymi trasami do pracy.

Warszawski ratusz i ZTM nie odniósł się jeszcze do treści apelu.

d2bta50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bta50