Trwa ładowanie...
d207uuk

Młody lisek spacerował po Chmielnej. Strażnicy miejscy pomogli mu wrócić do lasu

Interwencja Patrolu Eko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młody lisek spacerował po Chmielnej. Strażnicy miejscy pomogli mu wrócić do lasu
d207uuk

„W altanie śmietnikowej przy ul. Chmielnej znajduje się lis. Czy moglibyście przyjechać i zabrać go do lasu? " – zgłoszenie o takiej treści wpłynęło do straży miejskiej w środę przed godziną 9.00 rano. Młody lisek został przewieziony przez funkcjonariuszy z Eko Patrolu do lasu i wypuszczony do naturalnego środowiska.

Na miejsce zostali wysłani strażnicy miejscy z Eko Patrolu. Pracownik ochrony pobliskiego budynku wskazał miejsce, gdzie znajdowało się przestraszone zwierzę.

- Gdy przybyliśmy na ul. Chmielną, zobaczyliśmy młodego liska, który znajdował się w zamkniętej altanie śmietnikowej. Był lekko wystraszony, ale poza tym nic mu nie dolegało, nie miał też żadnych widocznych obrażeń. Odłowiliśmy go przy pomocy specjalistycznego sprzętu i przewieźliśmy do środowiska naturalnego - opisuje przebieg interwencji mł. insp. Michał Rysiewski z Eko Patrolu.

d207uuk

Z relacji mieszkańców wynikało, że tego poranka zwierzę było widziane w kilku innych miejscach Śródmieścia. Zwierzątko zostało przewiezione przez funkcjonariuszy do Lasu Młocińskiego.

Tylko w tym roku strażnicy miejscy odnotowali już ponad 3 tys. zdarzeń dotyczących dzikich zwierząt na terenie Warszawy.

Przeczytaj też: "bruLion" kończy 30 lat. Z tej okazji organizuje koncert charytatywny

d207uuk

Podziel się opinią

Share
d207uuk
d207uuk