Trwa ładowanie...

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – 15 marca 2019. Protest młodzieży w całej Polsce. Warszawa, Gdańsk, Katowice i inne miasta domagają się zmian

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – 15 marca 2019. Trwa protest młodzieży w całej Polsce. Zaangażowane są Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice i inne polskie miasta.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – 15 marca 2019. Protest młodzieży w całej Polsce. Warszawa, Gdańsk, Katowice i inne miasta domagają się zmianŹródło: Facebook.com
d2vyt69
d2vyt69

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – 15 marca 2019

W piątek, 15 marca 2019 rozpoczął się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W ramach protestu w 500 miasta w 50 krajach na świecie młodzież wyszła na ulicę podczas zajęć lekcyjnych. Młodzi ludzie chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych, których zatrzymanie powinno być priorytetem działania polityków. Zdaniem uczestników strajku, społeczeństwo jest nieświadome zagrożeń, które niosą ze sobą zmiany klimatu, dlatego temat ten należy rozgłośnić w przestrzeni publicznej i mediach. Organizatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego uważają, że szkoły nie dają dobrego przykładu młodzieży, jakim byłoby na przykład zakaz używania plastiku lub obowiązek segregacji śmieci. Na stronie wydarzenia możemy przeczytać, że dane naukowe jednoznacznie dowodzą ciągłego postępowania zmian klimatycznych. W apelu zwrócono uwagę na fakt, że korporacje oraz ludzie mający wpływ na kondycję planety (np. politycy) powinni poczuć odpowiedzialność za ochronę środowiska.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – polska młodzież wyszła na ulice

W Młodzieżowy Strajk Klimatycznych zaangażowały się liczne, polskie miasta, w tym Warszawa, Katowice, Poznań, Gdańsko oraz Blielsko-Biała. Warszawska młodzież będzie potestować przed Ministerstwem Energii, a uczniowie z Katowic zamierzają prezentować swoje postulaty na miejskim rynku. W strajk zaangażowała się między innymi także Bielsko-Biała, której mieszkańcy borykają się z problemami zanieczyszczenia i smogu. Przypominamy, że na czele całego przedsięwzięcia stoi 16-letnia Greta Thunberg ze Szwecji. Nastolatka zdołała stworzyć ogromny ruch, zajmujący się organizacją protestów przeciwko działaniom prowadzącym do zmian klimatycznych na Ziemi. Thunberg była obecna w 2018 roku, na szczycie COP24 w Katowicach, zasłynęła również z głośnego przemówienia na forum ekonomicznym w Davos. W Szwecji Gretę okrzyknięto mianem kobiety roku.

d2vyt69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vyt69