Trwa ładowanie...

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie. "Dosyć słów, teraz czyny!" [ZDJĘCIA]

Młodzi ludzie mówią "dosyć" i wychodzą na ulice. W piątek ulicami Warszawy przeszedł Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. To kolejna taka akcja zorganizowana w stolicy.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie. "Dosyć słów, teraz czyny!" [ZDJĘCIA]Źródło: PAP, fot: PAP
d30i8zp
d30i8zp

Hasło piątkowej manifestacji to "Dosyć słów, teraz czyny!".

Uczestnicy Młodzieżowego Strajku KlimatycznegoMłodzieżowego Strajku Klimatycznego przeszli w piątek ulicami Warszawy. Trasa ich przemarszu to ulice: Senatorska, Moliera, Trębacka, Krakowskie Przedmieście, Królewska i Marszałkowska. Finał zaplanowano na placu Defilad.

Źródło: PAP

Organizatorzy na swojej stronie napisali, że nieprzypadkowo wybrali termin Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Zbiega się on z Black Friday, czyli dniem wielkich wyprzedaży w sklepach.

d30i8zp

"Produkcja przemysłowa przyczynia się do emisji dużej ilości gazów cieplarnianych do atmosfery, ten dzień jest symbolem destrukcyjnej działalności człowieka, który dąży jedynie do chwilowego zysku" - napisali młodzi ludzie.

"Niestety odmówienie udziału w tym dniu nie rozwiąże kryzysu, z którym się mierzymy. Potrzebne są zmiany na poziomie systemowym, dlatego najlepsze, co możecie zrobić, to przyjść na protest" - apelowali przed piątkową akcją.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polskie złoto wróciło do NBP. Bartłomiej Sienkiewicz: zupełny absurd

d30i8zp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30i8zp