ycipk-4enpkc

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie. "Dosyć słów, teraz czyny!" [ZDJĘCIA]

Młodzi ludzie mówią "dosyć" i wychodzą na ulice. W piątek ulicami Warszawy przeszedł Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. To kolejna taka akcja zorganizowana w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w stolicy w piątek 29 listopada 2019
Warszawa. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w stolicy w piątek 29 listopada 2019 (PAP, Fot: PAP)
ycipk-4enpkc

Hasło piątkowej manifestacji to "Dosyć słów, teraz czyny!".

Uczestnicy Młodzieżowego Strajku KlimatycznegoMłodzieżowego Strajku Klimatycznego przeszli w piątek ulicami Warszawy. Trasa ich przemarszu to ulice: Senatorska, Moliera, Trębacka, Krakowskie Przedmieście, Królewska i Marszałkowska. Finał zaplanowano na placu Defilad.

Źródło: PAP
ycipk-4enpkc

Organizatorzy na swojej stronie napisali, że nieprzypadkowo wybrali termin Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Zbiega się on z Black Friday, czyli dniem wielkich wyprzedaży w sklepach.

"Produkcja przemysłowa przyczynia się do emisji dużej ilości gazów cieplarnianych do atmosfery, ten dzień jest symbolem destrukcyjnej działalności człowieka, który dąży jedynie do chwilowego zysku" - napisali młodzi ludzie.

"Niestety odmówienie udziału w tym dniu nie rozwiąże kryzysu, z którym się mierzymy. Potrzebne są zmiany na poziomie systemowym, dlatego najlepsze, co możecie zrobić, to przyjść na protest" - apelowali przed piątkową akcją.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4enpkc

Polskie złoto wróciło do NBP. Bartłomiej Sienkiewicz: zupełny absurd

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4enpkc

ycipk-4enpkc
ycipk-4enpkc