Trwa ładowanie...

Mobilne muzeum z Tajwanu przyjeżdża do Warszawy!

Dzień po uroczystym otwarciu Konferencji ONZ umieszczona na konnym powozie instalacja wyruszy w podróż po najczęściej odwiedzanych i najbardziej charakterystycznych miejsc Warszawy

Mobilne muzeum z Tajwanu przyjeżdża do Warszawy!
d2iqs2q
d2iqs2q

Kontrowersyjny eko-artysta Vincent JF Huang* (oficjalny delegat Tuvalu na Konferencji ONZ)* w nietuzinkowy sposób zaznaczy swoją obecność* na warszawskim szczycie klimatycznym .Tajwańczyk chce wywrzeć wpływ na społeczność międzynarodową za pomocą mobilnego muzeum. *Otwarcie wystawy odbędzie się w Cafe Kulturalna 12 listopada o godz. 12:00.

Mobilna instalacja zwiedzi Warszawę

Dzień po uroczystym otwarciu Konferencji ONZ na Stadionie Narodowym umieszczona na konnym powozie instalacja wyruszy spod Pałacu Kultury do najczęściej odwiedzanych i najbardziej charakterystycznych miejsc Warszawy. Obserwatorzy happeningu zobaczą żółwia morskiego i niedźwiedzia polarnego przygniecionych przez byka z Wall Street. Eksponat pokazuje zwierzęta złożone w ofierze na ołtarzu rozwoju cywilizacji. Artysta używając czarnego humoru zwraca uwagę m.in. na problem globalnego ocieplenia, które w sposób szczególny dotyka Tuvalu. Mobilne muzeum wyruszy o godz. 13:00 spod Pałacu Kultury, by odwiedzić m.in. Nowy Świat , Zamek Królewski, pomnik Małego Powstańca, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cytadelę.

Co to jest Tuvalu?

Tuvalu to niewielki kraj położony na archipelagu znanym w Polsce jako Wyspy Lagunowe. Naukowcy prognozują, że jeśli postępujący proces globalnego ocieplenia nie zostanie powstrzymany, należące do Wspólnoty Narodów Tuvalu będzie pierwszym państwem, które całkowicie zniknie pod powierzchnią morza.

Słów kilka o artyście

Vincent JF Huang urodził się 1971 r. w Tajwanie. Obecnie mieszka i pracuje w Tajpej i Londynie. Jego prace są krytyką cywilizacji, w której ludzie czczą PKB ignorując zniszczenia i zagrożenia, jakie niesie ze sobą kult pieniądza. W swojej twórczości czerpie z filozofii Zhuangziego, dążącej do idealnej harmonii pomiędzy człowiekiem a matką naturą. Vincent JF Huang jest oficjalnym delegatem Tuvalu na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, Warszawa 2013. Artysta będzie w Polsce od 11 do 16 listopada. W tym czasie towarzyszyć mu będzie profesjonalny tłumacz.

d2iqs2q

The Mobile Museum Project: Eco Art in the Name of Civilization 12 listopada 2013, godz. 12:00

Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1

Zobacz również: Zostań wolontariuszem w trakcie szczytu klimatycznego

d2iqs2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iqs2q