Trwa ładowanie...

Moc atrakcji na Mokotówce! [PROGRAM]

Mieszkańcy dzielnicy będą świętować 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy.

Share
Moc atrakcji na Mokotówce! [PROGRAM]
d95zz9t

Przejazd zabytkowym powozem, degustacja 15-kilogramowego tortu, koncerty, warsztaty, ekspozycje – to tylko niektóre atrakcje w ramach Mokotówki.

18 czerwca w zabytkowych parkach Promenada i Morskie Oko oraz w Pałacu Szustra odbędzie się wielka impreza plenerowa, Mokotówka. Hasłem wydarzenia jest slogan: „Zabawa 100-lecia, czyli Święto Mieszkańców”. A mają co świętować; 100 lat temu Mokotów został przyłączony do stolicy.

Z tej okazji na terenie parków oraz Pałacu powstanie 16 punktów, których gospodarzami będą mokotowskie instytucje kultury, teatry, organizacje pozarządowe, artyści i wokaliści.

d95zz9t

Każdy z tych punktów będzie „wyspą”, gdzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych koncertach, wystawach, spotkaniach filmowych i teatralnych, zabawach tanecznych, animacjach dla dzieci, zawodach sportowych oraz degustacjach kulinarnych.

W taki sposób na wyspie kultury zostanie wybudowana bajkowa alejkę Brzechwy, na której królować będą ilustracje Krystyny Michałowskiej oraz teksty bajek Jana Brzechwy, który był mieszkańcem Mokotowa. W tym roku przypada 50 rocznica jego śmierci. Na wyspie historycznej Narodowy Instytut Audiowizualny NinA pokaże cykl „Mokotów w archiwalnych kronikach filmowych” - audiowizualne pamiętniki dokumentujące przemiany dzielnicy i tworzących ją osiedli: Sadyby, Służewa, Służewa nad Dolinką, głównych osi komunikacyjnych, takich jak Al. Wilanowska czy ul. Puławska.

Ponadto na wyspie nauki, stworzonej przez mokotowskie uczelnie (Szkołę Główną Handlową, Uczelnie Łazarskiego, Politechnikę Warszawską), zobaczymy m.in. sztuki walki, pokazy Zumby, animacje językowe dla dzieci, poradnię prawną, pracownię kryminalistyczną. Podczas pokazów widzowie będą mogli zaobserwować ciekawe reakcje chemiczne, łącznie z zielonym dżinem i chemicznym słoniem.

O godz. 14.30 w Pałacu Szustra odbędzie się pokaz sukien wieczorowych „100 lat w modzie” prezentowany przez uczennice Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr XXII, przy ul. Kazimierzowskiej. Zabytkowe schody pałacu zamienią się w wybieg dla 18 modelek, które wystąpią w kreacjach odzwierciedlających zmieniające się przez dziesiątki lat trendy w modzie.

d95zz9t

Mokotów z marcepanu

Około godz. 18. 00 spodziewany jest przyjazd zabytkowego powozu zaprzęgniętego w dwa konie. Bryczką przyjadą ubrani w historyczne stroje Burmistrz Dzielnicy Mokotów Bogdan Olesiński z małżonką. Stylizacje inspirowane modą z 1916 roku są dziełem charakteryzatorki Małgorzaty Maykut oraz kostiumolożki Karoliny Bystrowskiej. Obie panie pracują na co dzień w Międzynarodowym Studium Dziewulskich.

Zaraz potem nastąpi degustacja Tortu Stulecia Mokotowa, przygotowanego specjalnie na tę okazję przez cukiernię "Walczak". Będzie to 15 kilogramowe cukiernicze dzieło, wykonane wyłącznie z naturalnych składników. Zobaczymy na nim Pałac Szustra z marcepana i opłatków.

Od godz. 21.00 mieszkańcy Warszawy będą mogli bawić się na Koncercie Finałowym. Wystąpią na nim gwiazdy wieczoru: Ewa Bem i Kuba Badach z udziałem Wojciecha Gogolewskiego i El Jazz Big Bandu.

Więcej informacji na stronie stolatmokotowa.waw.pl .

d95zz9t
d95zz9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d95zz9t