Trwa ładowanie...
d4fyskx

Moc atrakcji nad Wisłą. W sobotę niezwykła parada statków oraz wyścig łodzi

Wydarzenie to rozpocznie się 17 października, w samo południe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Moc atrakcji nad Wisłą. W sobotę niezwykła parada statków oraz wyścig łodzi
d4fyskx

Mieszkańcy Warszawy już w najbliższy weekend będą mogli podziwiać imponujące statki, które przepłyną w wiślanej paradzie. Dodatkowo, przy Cyplu Czerniakowskim odbędą się pokazowe wyścigi smoczych łodzi . Wśród nich pojawią się m.in. te reprezentujące Polskę na Festiwalu Loary w Orleanie ("Zygmunt" czy „Święta Barbara”).

- Parada rozpocznie się na wysokości wyspy przy plaży Poniatówce o godzinie 12.00. Łodzie, będą kierowały się w stronę Podzamcza. Na wyspę powrócą między godziną 14.00 a 15.00 - przekazał Tomasz Demiańczuk z zespołu prasowego ratusza .

W przypadku sprzyjających warunków pogodowych odbędą się też dwa biegi żaglowców. Chodzi o regaty rejowców oraz wyścig bat i pychówek. W obu biegach żaglowce będą rywalizować na trasie od wyspy Poniatówka do mostu Łazienkowskiego lub Świętokrzyskiego. Meta zostanie określona w zależności od kierunku wiatru.

d4fyskx

Szczegółowy harmonogram wydarzenia:

- godz. 12.00 – start parady (wyspa Poniatówka – Podzamcze)
- godz. 14.00 – powrót łodzi na wyspę Poniatówkę
- godz. 15.0018.00 – w zależności od warunków atmosferycznych - dwa biegi żaglowców; rejowce oraz baty i pychówki na żaglach rozprzowych.

Przeczytajcie też: Jesienne sadzenie w Warszawie. Pojawi się kilkadziesiąt tysięcy nowych krzewów

d4fyskx

Podziel się opinią

Share
d4fyskx
d4fyskx