Trwa ładowanie...

Modlin zamknięty nawet do stycznia!

Czyżby to już koniec Lotniska?

Share
Modlin zamknięty nawet do stycznia!
dl2orux

Według informacji, do których dotarła telewizja TVN CNBC lotnisko w Modlinie pozostanie zamknięte dla dużych pasażerskich samolotów nawet do stycznia przyszłego roku. Spowodowane jest to zakresem prac naprawczych jakie będzie musiał przeprowadzić wykonawca pasa startowego firma ERBUD.

Ten termin (wcześniej informowaliśmy o maju) skutek czasochłonnej naprawy pasa startowego jaką lotnisko wyznaczyło firmie ERBUD. Dariusz Grzeszczak członek Zarządu ERBUD-u poinformował w TVN CNBC, że lotnisko wybrało inną metodę naprawy drogi startowej (beton cementowy), która jest o 3 miesiące dłuższa od tej jaką zaproponował wykonawca drogi startowej. To powoduje, że termin zakończenia prac wydłuży się do października bieżącego roku.* Do tego należy doliczyć terminy związane z odbiorami i uzyskaniem decyzji na użytkowanie.*

dl2orux

Duże pasażerskie samoloty ponownie będą mogły lądować w Modlinie w grudniu lub nawet styczniu 2014 roku. Zapewne obie niskokosztowe linie Wizz Air oraz Ryanair przedłużą swoją obecność w Porcie Chopina.

Waszym zdaniem: czy to już koniec Lotniska w Modlinie?

dl2orux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl2orux