Trwa ładowanie...

Modlin zamknięty nawet do stycznia!

Czyżby to już koniec Lotniska?

Modlin zamknięty nawet do stycznia!
d3q02se
d3q02se

Według informacji, do których dotarła telewizja TVN CNBC lotnisko w Modlinie pozostanie zamknięte dla dużych pasażerskich samolotów nawet do stycznia przyszłego roku. Spowodowane jest to zakresem prac naprawczych jakie będzie musiał przeprowadzić wykonawca pasa startowego firma ERBUD.

Ten termin (wcześniej informowaliśmy o maju) skutek czasochłonnej naprawy pasa startowego jaką lotnisko wyznaczyło firmie ERBUD. Dariusz Grzeszczak członek Zarządu ERBUD-u poinformował w TVN CNBC, że lotnisko wybrało inną metodę naprawy drogi startowej (beton cementowy), która jest o 3 miesiące dłuższa od tej jaką zaproponował wykonawca drogi startowej. To powoduje, że termin zakończenia prac wydłuży się do października bieżącego roku.* Do tego należy doliczyć terminy związane z odbiorami i uzyskaniem decyzji na użytkowanie.*

Duże pasażerskie samoloty ponownie będą mogły lądować w Modlinie w grudniu lub nawet styczniu 2014 roku. Zapewne obie niskokosztowe linie Wizz Air oraz Ryanair przedłużą swoją obecność w Porcie Chopina.

d3q02se

Waszym zdaniem: czy to już koniec Lotniska w Modlinie?

d3q02se
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q02se