Trwa ładowanie...
d2x69q1

Mokotów zyska nową placówkę medyczną. Miasto planuje otworzyć punkt geriatrii

Pojawi się poradnia specjalistyczna i punkt rehabilitacyjny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mokotów zyska nową placówkę medyczną. Miasto planuje otworzyć punkt geriatrii
d2x69q1

W warszawskim Centrum Alzheimera planowana jest kolejna inwestycja. Wkrótce powstanie Geriatryczne Centrum Medyczne. – Jest to pilotażowe połączenie działalności domu pomocy społecznej z przychodnią zdrowia – komentuje Hanna Gronkiewicz - Waltz.

Od 2011 r. w Warszawie działa Centrum Alzheimera, które pozwala na utrzymanie odpowiedniej opieki medycznej dla osób z chorobami otępiennymi. Jest to jedyna w Polsce publiczna, specjalistyczna placówka terapeutyczna, rehabilitacyjna i opiekuńcza.

Centrum nie tylko zapewnia całodobową opiekę dla chorych, ale także pomaga ich opiekunom odnaleźć się w trudnej sytuacji. Organizowany jest również szereg szkoleń informacyjnych.

d2x69q1

Miasto odpowiadając na potrzeby społeczne postanowiło utworzyć Geriatryczne Centrum Medyczne. Nie bez powodu jednostka została utworzona przy ul. Wilanowskiej 257. W założeniu ma pomagać osobom starszym, co pokrywa się z celem Centrum Alzheimera.

- Jest to pilotażowe połączenie działalności domu pomocy społecznej, jakim jest Centrum Alzheimera, z przychodnią zdrowia – skomentowała Hanna Gronkiewicz Waltz, prezydent Warszawy.

Nowe centrum medyczne będzie składało się z trzech różnych elementów. Po pierwsze dla wszystkich mieszkańców dostępny będzie gabinet lekarza rodzinnego. We wrześniu natomiast, po uzyskaniu kontraktu NFZ zaplanowane jest otwarcie punktu rehabilitacyjnego.

Obowiązkowo powstanie również poradnia specjalistyczna, gdzie starsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z usług geriatrów, neurologów i psychiatrów.

d2x69q1

Źródło: Portal Samorządowy

Przeczytaj też: Gdyby nie Wincenty Witos... Dlaczego Piłsudski zostawił Polskę w najtrudniejszych chwilach?

Podziel się
d2x69q1

Podziel się opinią

Share

d2x69q1

d2x69q1